Aktualno, Nekategorizirano

Uključite se u projekt EdUTOPIJA 21 i sudjelujte u obrazovnom programu za održivi razvoj

U sklopu ZMAG-ovog projekta EdUTOPIJA21 – stvaramo održivu budućnost, u subotu 1. veljače počinje besplatni obrazovni program za održivi razvoj namijenjen građanima Velike Gorice, priopćila je udruga ZMAG.

Projekt EdUTOPIJA 21 – stvaramo održivu budućnost potiče umrežavanje i suradnju škola, organizacija civilnog društva i lokalne zajednice s ciljem osmišljavanja, pokretanja i provođenja suradničkih inicijativa i projekata koji doprinose poboljšanju kvalitete života lokalne zajednice i ostvarivanju ciljeva održivog razvoja. Jedan dio projekta posvećen je obrazovnim modulima za odrasle kroz koje će se razvijati interdisciplinarne vještine učitelja i nastavnika, zaposlenika udruga civilnog društva, djelatnika javne uprave i zainteresiranih građana za stvaranje dugoročne suradnje škola i lokalne zajednice za održivi razvoj.

Obrazovni program uključuje sedam poludnevnih radionica koje će se održavati u Velikoj Gorici od veljače do srpnja te je besplatan za sve polaznike. Broj polaznika je ograničen, a prednost pri upisu imaju djelatnici i roditelji učenika osnovnih škola s područja Velike Gorice, djelatnici lokalne uprave i samouprave, kao i članovi civilnih inicijativa i lokalni poduzetnici. Svi polaznici dobit će potvrdnice o sudjelovanju u programu.

EdUTOPIJA21 – stvaramo održivu budućnost je projekt udruge ZMAG (Zelena mreža aktivističkih grupa) koji se provodi u partnerstvu s Gradom Velikom Goricom i sedam škola na području Velike Gorice: OŠ Eugena Kumičića, OŠ Novo Čiče, OŠ Eugena Kvaternika, OŠ Eugena Kvaternika – PŠ Lukavec, OŠ Eugena Kvaternika – PŠ Dubranec, OŠ Vukovina – PŠ Rakitovec i OŠ Vukovina. Projekt je financiran kroz Švicarsko – hrvatski program suradnje. Program sufinanciraju Ured za udruge Vlade RH kroz Poziv „Osnaživanje doprinosa organizacija civilnoga društva obrazovanju

Svi zainteresirani za sudjelovanje mogu se prijaviti do 24. siječnja na e-mail: vanjanikolic21@gmail.com • Vanja Nikolić, voditeljica projekta