Aktivizam, Inicijative, Nekategorizirano

UPIT će izazvati „pomutnju“ na ulicama Osijeka

upit_crOsobe s invaliditetom svojim invalidskim kolicima uzurpirat će sva parkirna mjesta u Županijskoj ulici na potezu od Ulice Hrvatske Republike.

– Ovim činom želimo ukazati na zloporabu parkirnih mjesta označenih znakom pristupačnosti od strane nesavjesnih vozača. Molimo da nam za ovu kampanju posudite invalidska kolica koja imate viška i da nam se pridružite u ovoj akciji – pozivaju iz Udruge.

Udruga paraplegičara i tetraplegičara Osječko-baranjske županije, poznatija pod skraćenim nazivom UPIT, osnovana je u prosincu 2007. Slijednik je Osječko-baranjskog ogranka HUPT-a, registrirana je u Osijeku a djeluje na prostoru cijele istočne Hrvatske. Osnovni ciljevi postojanja udruge su vezani za podizanje razine životne kvalitete osoba sa paraplegijom i tetraplegijom te njihove integracije u društvo i prezentacija mogućnosti ove kategorije osoba sa invaliditetom, prenosi in-portal.