Aktualno, Nekategorizirano

Uskoro počinje E?! – Okolišni film festival

Ulaz na sve je besplatan

Aktivistička grupa Zelene akcije poziva na treći E?! – Okolišni film festival!

Od 6. do 8. svibnja u Zagrebačkom plesnom centru opet ćemo se družiti uz bogat program i mnoštvo filmova okolišne i druge tematike.

Upad na sve je besplatan!

E?! – Okolišni film festival rodio se 2014. kao ideja u Zelenoj akciji da se okolišne teme kojima se bavimo pokušaju približiti novoj, široj publici kroz medij dokumentarnog filma.

Film kao medij odlično približava priče koje se dešavaju “na terenu” i ljude čiji su životi ispleteni oko tih priča, što daje dublje razumijevanje problema koji se tiču ljudi diljem svijeta, a time i svih nas.

Od zdravstvenih problema ljudi u malom selu u Kolumbiji koje se nalazi kraj najvećeg iskopa ugljena na svijetu, do organiziranih aktivista i aktivistkinja koji se bore za očuvanje svog grada negdje u Europi pa sve do velikih prosvjeda protiv korporacija zagađivača i vlasti koje im daju slobodne ruke, a sve je to povezano s nama ili našim načinom života.

Filmovi na E?! festivalu osvještavaju što to u našem ponašanju radi štetu okolišu i ljudima oko nas, povezuje to sa širim problemima u sustavu koji potiče takvo ponašanje (ekonomski i politički sustavi, odnosi moći, itd.) te potiču na aktiviranje, organiziranje i mobiliziranje za otpor takvom načinu života te borbu za bolji svijet.

Prikazujemo filmove koji informiraju, ali i inspiriraju, upravo kako bismo vas potaknuli na razmišljanje, povezivanje, promjenu, akciju…

Detalje i program pratite na FB eventu.