Aktualno, Nekategorizirano

Valhalla festival 2017. u petak i subotu u zagrebačkom klubu Močvara

16835855_1097879073668839_8377518850273754470_oValhalla festival 2017. održat će se u petak i subotu u zagrebačkom klubu Močvara, a nastupit će 11 metal bendova iz pet država, najavili su organizatori festivala.

U dva dana posjetitelji će moći vidjeti žestoke nastupe grupa Decomposing Entity, Pale Origins, Upset, Flesh, Animal Drive, Devastation i Hellböund iz Hrvatske, Cruenta Lacrymis iz Italije, Infected Rain iz Moldavije, Bombarder iz Srbije i Elvenpath iz Njemačke.

Decomposing Entity su zagrebački death metal trojac, koji je sredinom 2015. godine objavio prvijenac “So It Begins”, koji je dobio niz odličnih kritika i komentara, a iza sebe imaju puno odsviranih koncerata i festivala diljem Europe i regije.

Pale Origins su metalcore grupa iz Zagreba, nastala sredinom 2014. godine, a iduće godine izdali su svoj prvi singl “Metamorph”, te krajem 2016. i EP “Embers”.

Upset su hardcore bend iz Zaboka, osnovan 2002. godine, kada su krenuli svirati u garaži kako bi potaknuli lokalnu underground scenu,a u proteklih 15 godina snimili su dva demo, dva studijska i jedan EP album.

Flesh je heavy metal trio iz Zagreba koji je 2014. objavio istoimeni studijski album, a sredinom godine pobijedio na “borbi bendova”, gdje su nastupali uz Huntress i Battlecros, čime su si osigurali nastup na festivalu Metaldays 2015.

Animal Drive iz Zagreba trenutno su pred potpisivanjem ugovora za veliku diskografsku kuću i rade na prvijencu, koji će biti na engleskom jeziku, u žanru hard rock/heavy & progressive metala.

Devastation su thrash metalci iz Varaždina koji su početkom godine izdali su novi studijski materijal s obradama tuđih pjesama, a za iduću godinu najavljuju autorski album.

Hellböund iz Zaboka djeluje od 2008. godine, a iza sebe imaju jedan demo, jedan EP i nedavno objavljene dvije nove pjesme. Počeli su s hard rockom, ali su s vremenom metal utjecaji ipak prevladali pa se u njihovoj glazbi mogu prepoznati utjecaji heavya, thrasha i mračnije neoklasike.

Cruenta Lacrymis je symphonic black/death metal grupa iz Italije čija se glazba odlikuje agresivnim riffovima i melodijama u začudnom konceptu simfonije i horora. Godine 2013. objavili su EP nazvan “Bloody LaCrymis”, a 2015. godine i prvi studijski album “Sweetness And Blasphemy”.

Infected Rain su peteročlani moldavski metal bend, osnovan 2008. godine, na čelu s karizmatičnom pjevačicom Lenom Scissorhands. Glazbeni izričaj benda može se opisati kao kombinacija ženskog scream vokala, žestokih riffova i sampleova, čime postižu unikatnost zvuka. Do sada su objavili tri studijska albuma, a zadnji pod nazivom “86” objavili su u travnju ove godine.

Bombarder je speed/thrash metal bend iz Srbije, koji je osnovan još sredinom 80-ih, otkad ostaje vjeran jedino sebi i svojoj glazbi, bez iznimaka i kompromisa. Iza sebe imaju sedam studijskih albuma, a zadnji, “Okot iz pakla” objavili su 2016. godine.

Elvenpath su power metalci iz njemačkog Frankfurta osnovani 2001. godine, a do sada su objavili četiri studijska albuma. Do sada su odsvirali preko 100 koncerata i dijelili pozornicu s mnogobrojnim metal legendama kao što su Doro, U.D.O., Sabaton i dr. (Hina)