Aktualno, Nekategorizirano

Večer s WHW Akademijom – Banu Cennetoğlu

U sklopu programa intenziva drugog izdanja WHW Akademije, umjetnica Banu Cennetoğlu održat će za polaznike i polaznice programa dvotjedni intenziv. U sklopu javnog dijela programa Večeri s WHW Akademijom, u četvrtak, 27. veljače u 19 sati, održat će predavanje.

Umjetnički rad Banu Cennetoğlu koristi metode mapiranja, sakupljanja i arhiviranja te inkorporira distribuciju i konzumaciju informacija, sve ne bi li propitala i u pitanje dovela politike sjećanja. Njezin posljednji rad Yes. But. We had a golden heart. (Da. Ali. Imali smo zlatno srce.), čine pokretne slike. Rad traje 127 sati i predstavlja umjetničin profesionalni i osobni vizualni arhiv od 10. lipnja 2006. do 21. ožujka 2018. Početak vremenskog razdoblja koje se dokumentira radom označava trenutak kad se počela angažirati oko popisa UNITED for Intercultural Action (ZAJEDNO za interkulturnu akciju). Od 1993. godine mreža UNITED sastavlja i ažurira popis s informacijama vezanim za smrt više od 36.000 izbjeglica koji su živote izgubili zbog državnih politika unutar ili na granicama Europe. U suradnji s radnicima i ustanovama u umjetničkom polju Cennetoğlu od 2006. godine posreduje ažurirane verzije popisa koristeći javne prostore poput jumbo plakata, javnog prijevoza i novina.

Banu Cennetoğlu živi i radi u Istanbulu.