Hrvatska, Nekategorizirano

Poziv na glasovanje za Dobrotvorku 2016., otvoren do 5. prosinca 2016.

Vrijedi pročitati svih 15 priča o kandidatkinjama
Vrijedi pročitati svih 15 priča o kandidatkinjama

Zaklada Zamah, vođena idejom da žene u filantropiji zaslužuju više mjesta, 2011. godine je pokrenula nagradu Josipa Vancaš – dobrotvorka godine.

– Ovom inicijativom želimo dugoročno naglasiti važnost i ulogu žena u promicanju dobrotvorstva i djelovanju na promjene u hrvatskom društvu. Sigurni smo da danas u Hrvatskoj – svuda oko nas – postoje brojne žene rijetke vrijednosti poput Josipe Vancaš, ilirske mamice po kojoj je nagrada dobila ime, žene koje svojim djelima mijenjaju svijet. Pokretanjem inicijative za dodjelu nagrade za dobrotvorku godine o njima želimo javno govoriti – poručuju u Zakladi Zamah.

Nagrada za dobrotvorku godine namijenjena je državljanki RH koja svojim djelovanjem pridonosi jačanju uloge žena u društvu, pozitivno utječe na život šire društvene zajednice kojoj vidljivo pridonosi svojim djelovanjem, sudjeluje u dobrotvornim akcijama i/ili davanju priloga jednoj ili više neprofitnih organizacija, daje doprinos za javnu dobrotvornu akciju, potiče i usmjerava druge na davanje potpore organizacijama koje djeluju na rješavanju problema u zajednici, potiče druge osobe da postanu dobročinitelji.

Ove je godine prijavljeno 15 kandidatkinja, a one su, abecednim redom: Aleksandra Hampamer, Andrijana Žderić, Azra Šarić, Biljana Bjelajac Poznić, Desa Kolesarić, Gordana Vincek, Jasmina Labrović Sabljić, Josipa Rasinec, Maja Bonačić, Melinda Alexandra Milovančević, Nada Domitrović, Sandra Sambrailo, Sanja Perković, Snježana Sabolek te Vesna Mišak.

Svaku od njih možete upoznati klikom na njihove fotografije postavljene na stranici Dobrotvorka godine, a na anketi ispod fotografija i glasati za svoju kandidatkinju.

Glasovati možete do 5. prosinca 2016., a kandidatkinja s najviše glasova bit će proglašena dobrotvorkom godine na svečanosti u Muzeju Mimara, 14. prosinca 2016. u 18 sati.

Maja Celing Celić