Aktivizam, Nekategorizirano

Besplatni filmovi Kreativnog sindikata

Produkcijski studio Kreativni sindikat pripremio je tridesetak animiranih, dokumentarnih i eksperimentalnih filmova višestruko nagrađivanih autora i autorica te ih ponudio na besplatno gledanje putem svog Vimeo računa za vrijeme trajanja restrikcija uzrokovanih pandemijom koronavirusa.

Filmoteka Kreativnog sindikata uključuje višestruko nagrađivane radove renomiranih hrvatskih animatora (Marko Meštrović, Daniel Šuljić, Davor Međurečan, Martina Meštrović) i suvremenih umjetnika koji su Republiku Hrvatsku predstavljali na najvećoj međunarodnoj izložbi likovnih umjetnosti – Venecijanskom bijenalu (Igor Grubić, Marko Tadić, Damir Očko).

Besplatni filmovi iz produkcije Kreativnog sindikata dostupni su na sljedećem linku: https://vimeo.com/kreativnisindikat

Filmografija dostupna za besplatno gledanje:

Spomenik – Igor Grubić

Poruka – Nika Radić

Na plaži – Goran Škofić

Treći stupanj – Damir Očko

The Motel in the Well – Neva Lukić i Sara Rajaei

Until a Breath of Air – Marko Tadić

Kako se kalio čelik – Igor Grubić

Stakleni čovjek – Daniel Šuljić

Faust ili o padu – Davor Međurečan

Trip – Marko Meštrović

Umjetnik iz tamnice – Davor Međurečan

Petrova šuma – Martina Meštrović

Psychomorph – Branko Farac

Levitacija – Marko Meštrović

Pokretni elementi – Marko Tadić

Zašto slonovi? – Marko Meštrović

Skretničar – Davor Međurečan

Note – Marko Meštrović

Linija i druge – Davor Vrcelj

Nespavanje ne ubija – Marko Meštrović

Pas/Zec – Nebojša Slijepčević

U lancima – Daniel Šuljić

Silencijum – Marko Meštrović i Davor Međurečan

Ciganjska – Marko Meštrović i Davor Međurečan

Bla – Martina Meštrović

Kapitalizam slijedi socijalizam – Igor Grubić

Angels with Dirty Faces – Igor Grubić

Priča s istočne strane – Igor Grubić

Kreativni sindikat je umjetničko udruženje koje okuplja nagrađivane filmske autore i djeluje kao video-produkcijski studio koji se zalaže za autorski pristup filmskoj umjetnosti i rado surađuje s talentiranim filmskim umjetnicima, bez obzira na njihovo prethodno iskustvo. Sinergija nagrađivanih autora okupljenih u Kreativni sindikat njegova je najjača snaga, a to potvrđuju brojne osvojene nagrade u zemlji i svijetu, kao i sudjelovanje čak trojice autora s tako produciranim filmovima na Venecijanskom bijenalu. Uz produkciju animiranih i eksperimentalnih filmova, u fokusu interesa Kreativnog sindikata su i društveno angažirani te dokumentarni filmovi.