Aktualno, Nekategorizirano

Četvrti EducationUSA sajam visokog obrazovanja u Zagrebu – 12. travnja 2017. od 16 do 19 sati

17362557_1862386117375708_3583063622266932253_nU srijedu, 12. travnja 2017. od 16 do 19 sati održat će se četvrti EducationUSA sajam visokog obrazovanja u hotelu Sheraton, Ul. kneza Borne 2, u Zagrebu. Na sajmu će se predstaviti 9 visokih učilišta iz 7 američkih saveznih država. Prije početka sajma, za hrvatske srednjoškolce, studente i sve zainteresirane New York University Abu Dhabi i Kansas State University održat će interaktivne radionice o pisanju i pripremanju prijava za američka visoka učilišta. Sajam u Zagrebu organizira Institut za razvoj obrazovanja (IRO) kao dio međunarodne obrazovne turneje američkih sveučilišta koja će posjetiti 7 glavnih gradova Jugoistočne Europe.

EducationUSA sajam visokog obrazovanja jedinstven je događaj u Hrvatskoj na kojem se učenici i studenti mogu informirati o studijskim programima i stipendijama za studij u SAD-u izravno od predstavnika američkih visokih učilišta. S preko 4.600 akreditiranih visokih učilišta te rekordnih milijun međunarodnih studenata u akademskoj godini 2015./2016., SAD i dalje predstavlja vodeću obrazovnu destinaciju* za međunarodne studente te se nalazi na visokom petom mjestu u svijetu po broju hrvatskih studenata koji studiraju u inozemstvu. Kvaliteta, raznolikost i veliki ugled visokih učilišta i studijskih programa prednosti su koje međunarodni studenti ističu za američki obrazovni sustav.**

Na EducationUSA sajmu predstavit će se:

Central Penn College,
* Fairleigh Dickinson University,
* Foothill and De Anza Colleges,
* Kansas State University,
* New York University Abu Dhabi,
* Rochester Institute of Technology – RIT Croatia,
* Savannah College of Art and Design (SCAD),
* University of Colorado Boulder,
* University of Redlands.

Interaktivne radionice za sve posjetitelje

Prije početka sajma, za hrvatske srednjoškolce, studente i sve zainteresirane Kansas State University i New York University Abu Dhabi održat će interaktivne radionice o pisanju i pripremanju prijava za američka visoka učilišta u periodu od 15 do 16 sati.

Više informacija o EducationUSA sajmu dostupno je na internetskoj stranici www.iro.hr i Facebook stranici EducationUSA Croatia