Aktualno, Nekategorizirano

DOKKICA – zabavni kampovi, kvizovi i radionice tijekom srpnja i kolovoza u Osijeku

I ovoga ljeta Dječji kreativni centar DOKKICA u Osijeku tijekom ljetnih mjeseci nudi različite zanimljive aktivnosti u sklopu Ljeta u DOKKICI. U ponudi su radionice, kampovi i kvizovi za sve uzraste, navodi se u kalendaru aktivnosti udruge koji prenosimo u cjelosti.

Srpanj:
ZA PREDŠKOLCE
5. – 7. 7. Svemirski kamp (od 9:00 do 11:00)
Tijekom 3 dana Vaša će djeca imati priliku upoznati se s osnovnim pojmovima vezanim za svemir, Sunčev sustav, planete, a po završetku kampa postati i pravi Mali astronuti.

13. 7. Medijska igraonica za predškolce (od 9:00 do 11:00)
Tijekom radionice djecu će se uz igru i različite zabavne aktivnosti uvesti u svijet medija s ciljem osvještavanja razlike između stvarnog svijeta i svijeta koji vide na malim ekranima, odnosno u medijima s kojima se svakodnevno susreću.

ZA OSNOVNOŠKOLCE
14. – 16. 7. Kamp stop-pokret animacije za djecu od 1. do 4. razreda osnovne škole (od 9:00 do 11:00)
Tijekom trodnevnog kampa djeca će imati priliku naučiti osnove snimanja animiranoga filma tehnikom stop-pokret (stop-motion) animacije, naučiti kako se piše scenarij i kako se izrađuje knjiga snimanja te samostalno isplanirati snimanje i u suradnji s ostalim polaznicima kampa pod stručnim vodstvom snimiti animirani film.

19. – 21. 7. Kamp stop-pokret animacije za djecu od 5. do 8. razreda osnovne škole (od 9:00 do 11:00)
Tijekom trodnevnog kampa djeca će imati priliku naučiti osnove snimanja animiranoga filma tehnikom stop-pokret (stop-motion) animacije, naučiti kako se piše scenarij i kako se izrađuje knjiga snimanja te samostalno isplanirati snimanje i u suradnji s ostalim polaznicima kampa pod stručnim vodstvom snimiti animirani film.

29. – 31. 7. Art kamp (od 17:00 do 18:30)
Aktivnosti kampa obuhvaćaju različite likovne kreativne radionice – 1. dan: slikanje na ljepenkama 100×70 cm; 2. dan: bojenje dječjih stolicau DOKKICI; 3. dan: izrada kućica od kartonskih kutija.

ZA SREDNJOŠKOLCE
20. – 22. 7. Kamp stop-pokret animacije za srednjoškolce (od 17:00 do 19:00)
Tijekom trodnevnog kampa djeca će imati priliku naučiti osnove snimanja animiranoga filma tehnikom stop-pokret (stop-motion) animacije, naučiti kako se piše scenarij i kako se izrađuje knjiga snimanja te samostalno isplanirati snimanje i u suradnji s ostalim polaznicima kampa pod stručnim vodstvom snimiti animirani film.

Kolovoz:
ZA PREDŠKOLCE
25. – 27. 8. Sova uči slova: mala škola čitanja i pisanja za predškolce (od 9:00 do 11:00)
Roditelji svakoga djeteta koje treba poći u školu zasigurno si postavljaju pitanja poput: Je li moje dijete spremno za školu?, Kako će se snaći u novoj sredini?, Treba li prije škole naučiti čitati i pisati? Trodnevni program radionica Sova uči slova pomoći će vašoj djeci da se lakše snađu u školskom okruženju, a u njegovu sklopu pod stručnim vodstvom uz igru provodit će se predvježbe za razvoj vještina slušanja, govorenja, čitanja i pisanja.

KVIZOVI ZA MATURANTE (i ostale zainteresiranje)
24. 8. PONOVI HRVATSKI: književno-jezični kviz (početak u 19:30)
Na kvizu imate priliku ponoviti znanja iz književnosti i hrvatskoga jezika, što će vam pomoći da uspješnije položite državnu maturu iz Hrvatskoga jezika ako ste odlučili izići na jesenski rok. Kviz je namijenjen maturantima, ali su i svi ostali zainteresirani dobrodošli.

25. 8. PONOVI HRVATSKI: jezični kviz (početak u 19:30)
Na kvizu imate priliku ponoviti znanje iz hrvatskoga jezika (pravopisa i gramatike), što će vam pomoći da uspješnije položite državnu maturu iz Hrvatskoga jezika ako ste odlučili izići na jesenski rok. Kviz je namijenjen maturantima, ali su i svi ostali zainteresirani dobrodošli.

26. 8. PONOVI HRVATSKI: književni kviz (početak u 19:30)
Na kvizu imate priliku ponoviti znanje iz hrvatske i svjetske književnosti, što će vam pomoći da uspješnije položite državnu maturu iz Hrvatskoga jezika ako ste odlučili izići na jesenski rok. Kviz je namijenjen maturantima, ali su i svi ostali zainteresirani dobrodošli.

ZA ODRASLE
16. – 22. 8. Ukulele
Na radionicama ćete imati priliku naučiti svirati ukulele, havajsko glazbalo koje je idealan izbor za glazbenike početnike. Lagan i malen, ali vrlo muzikalan, idealan je za one koji nemaju mnogo prostora u svojemu stanu ili mnogo putuju, a ipak žele svirati.