Aktualno, Nekategorizirano

Galerija Kluba Kocka u Splitu otvara izložbu fotografija Petra Vranjkovića – 2002

Serija fotografija 2002. autorski je projekt umjetnika Petra Vranjkovića u kojem bilježi LGBTIQ+ osobe koje se nalaze u svom sigurnom prostoru. Seriju čini niz crno-bijelih polaroid fotografija postavljenih na zid. Za prikazane osobe, sigurni prostori važan su koncept jer te prostorne odrednice označavaju granice sigurnosti iskazivanja njihovih seksualnih i rodnih identiteta koji se u tim prostorima ne podvrgavaju osudama ili porugama, nego se potpuno prihvaćaju i ne propituju. Hvatajući tako poznanike, prijatelje ili prolaznike objektivom u javnim ili privatnim prostorima, umjetnik ulazi u intimni razgovor s osobama koje ga vode kroz svoju životnu priču i otkrivaju mu svoje rodne i seksualne identitete, dajući tako umjetniku pristup fragmentu njihovog života kojeg u trenutku ovjekovječuje fotografijom.

Otvaranje 16. lipnja u 20 sati
Produkcija: queerANarchive
Kustos programa qIZLOŽBE: Tonči Kranjčević Batalić
Tekst: Leopold Rupnik
Lektura teksta: Ana-Marija Francetić
Dizajn: Nikola Križanac
Donatori: Europska unija kroz Europski socijalni fond, Ministarstvo kulture Republike Hrvatske, Splitsko-dalmatinska županija, Grad Split, Zaklada Kultura nova
Partneri: Platforma Doma mladih, Koalicija udruga mladih

Aktivnost je dio projekta Gradimo Dom zajedno, kojeg je sufinancirala Europska unija iz Europskog socijalnog fonda. Rad kolektiva queerANarchive financijski podržava Zaklada Kultura nova. Program qIZLOŽBE financijski podržava Ministarstvo kulture RH i Grad Split.

Facebook događaj