Aktualno, Inicijative, Nekategorizirano

HND i SNH pokreću kampanju za obranu digniteta struke – “Samo odgovorite na pitanje”

Hrvatsko novinarsko društvo (HND) i Sindikat novinara Hrvatske (SNH) pokreću zajedničku kampanju “Samo odgovorite na pitanje” zbog, kako navode, učestalog vrijeđanja novinarki i novinara koje prakticiraju političari izbjegavajući odgovore na novinarska pitanja.

U sklopu kampanje novinari će na reverima bedž nositi bedž “samo nam odgovorite na pitanje”.

Kampanju je u petak na svojem Facebook profilu najavio HND, a nakon što je u četvrtak zatražio ispriku od zagrebačkog gradonačelnika Milana Bandića zbog seksističkog napada na novinarku N1 Televizije Mateu Dominiković, pozvavši novinare i urednike da ubuduće bojkotiraju gradonačelnikove javne nastupe.

“Naš je posao postavljati pitanja, a predstavnika vlasti da na njih odgovaraju, a da nas pritom ne vrijeđaju i ponižavaju. Kolegice i kolege, obranimo dignitet naše struke noseći na reverima bedž s jednostavnim zahtjevom – samo nam odgovorite na pitanje. Uskoro ćemo ih podijeliti svima kojima je stalo da se novinarstvo tretira onako kako zaslužuje”, stoji u objavi HND-a o najavi kampanje #samoodgovoritenapitanje.

(Hina) pp/xrkor yln