Hrvatska, Nekategorizirano

Hrvatska volontira: Dom za psihički bolesne odrasle osobe u Petrinji i Udruga IKS ponovno u volonterskoj akciji

IKS-Udruga2Višegodišnja suradnja Doma i Udruge IKS od velikog je značaja u kreiranju kvalitetnih aktivnosti prema potrebama korisnika, a koje se ne bi mogle realizirati bez ljudi nesebična srca, volontera iz lokalne zajednice

Volonteri udruge IKS i korisnici Doma za psihički bolesne odrasle osobe u Petrinji i ove godine, tijekom manifestacije Hrvatska volontira, proveli su aktivnosti koje ih zabavljaju i vesele. Ovaj puta su to aktivnosti sportskog poligona kojega korisnici već neko vrijeme nestrpljivo očekuju.

Naši sugrađani koji su već i ranije svoje slobodno vrijeme ulagali u različite druge volonterske aktivnosti u zajednici i ovaj puta su prepoznali vrijednost volonterstva u doprinosu kvaliteti života korisnika Doma te se uključili u provedbu ove vesele i nadasve zabavne aktivnosti. Ovom prilikom bila su uključena četiri lokalna volontera, a ono što je zasigurno neuobičajeno jest podatak da je u aktivnosti sportskog poligona u Petrinji sudjelovalo i dvoje stranih volontera, i to dvoje mladih iz Norveške.

Po završetku planiranih igara tri ekipe su imale isti broj bodova pa je uslijedila dodatna igra u kojoj je na kraju pobijedila žuta ekipa. Kao nagradu za svoj timski rad i uspjeh pobjednička ekipa je osvojila odlazak u grad na osvježenje u pratnji radne terapeutkinje i fizioterapeuta, dok su ostali sudionici dobili male ali prigodne nagrade.

Osmjehe, radost i entuzijazam korisnika doma bilo onih koji su sudjelovali u poligonu bilo onih koji su ih bodrili, teško je opisati. U tim trenutcima volonteri su se osjećali kao filmske zvijezde jer su ih korisnici doslovno obožavali.

Višegodišnja suradnja Doma i Udruge IKS od velikog je značaja u kreiranju kvalitetnih aktivnosti prema potrebama korisnika, a koje se ne bi mogle realizirati bez ljudi nesebična srca, volontera iz lokalne zajednice.

Dobro je činiti dobro jedna je od čestih uzrečica koja se čuje među volonterima u Lokalnom volonterskom centru u Petrinji. Koliko je Dobro činiti dobro najbolje znaju korisnici s kojima se volonteri druže i kojima posvećuju svoje slobodno vrijeme. Neopisivi su osmjesi i vesela atmosfera tijekom održavanja aktivnosti.

Tamara Jovičić, In-portal