Aktualno, Nekategorizirano

Hrvatsko dizajnersko društvo raspisuje natječaj za posao voditelja/ice EU projekta Centar oblikovanja svakodnevice

Hrvatsko dizajnersko društvo u potrazi je za voditeljicom ili voditeljem EU projekta Centar oblikovanja svakodnevice. HDD provodi projekt zajedno s partnerima (Bacači Sjenki, ULUPUH, MUO i Grad Zagreb), a projekt sufinancira Europska unija iz Europskog socijalnog fonda u okviru Poziva na dostavu projektnih prijedloga Kultura u centru – potpora razvoju javno-civilnog partnerstva u kulturi, Operativni program “Učinkoviti ljudski potencijali”. Centar traži proaktivnu, odgovornu i fleksibilnu osobu, poželjno s iskustvom u provedbi EU projekata.

Projekt pod nazivom Centar oblikovanja svakodnevice (COS), koji je Hrvatsko dizajnersko društvo zajedno s partnerima prijavilo na Poziv za dostavu projektnih prijedloga Kultura u centru – potpora razvoju javno-civilnog partnerstva u kulturi odabran je za bespovratno sufinanciranje Europske Unije iz Europskog socijalnog fonda. Putem dvogodišnjeg projekta istražit će se mogućnosti i stvoriti preduvjeti za razvoj novog modela sudioničkog upravljanja u kulturi. Fokus tog modela javno-civilnog partnerstva je na aktivnostima u području istraživanja, dokumentiranja i aktivacije povijesne i suvremene baštine dizajna i primijenjene umjetnosti, uz intenzivno strateško povezivanje institucija, strukovnih udruženja i udruga civilnog društva. Hrvatsko dizajnersko društvo projekt COS provodi od 29. listopada 2018. do 29. listopada 2020. godine.

Cjelokupan tekst poziva.