Aktivizam, Nekategorizirano

KA-MATRIX: Ovaj vikend dvije radionice eksperimentalne digitalne animacije i virtualne slikovnice

Udruga KA-MATRIX nastavlja s provedbom projekta “Podijeli svoju priču – socijalno uključivanje kroz online kulturu i umjetnost”. Na redu je četvrta radionica trećeg modula eksperimentalne digitalne animacije koja će se održati 18. ožujka 2022. u 12:20 sati, te četvrta radionica drugog modula 19. ožujka 2022. s početkom u 15:00 sati. Polaznici nastavljaju praktičan rad na principima nelinearnog kolažiranja i uspostavljaju video projekte digitalne 2D kolažne animacije u softveru Kdenlive. Također, ovaj petak se družimo na našoj posljednjoj radionici izrade virtualne slikovnice na kojoj naši polaznici dodaju završne detalje svojoj prvoj slikovnici prije završne online prezentacije.

Aktivnosti se provode u sklopu projekta „Podijeli svoju priču – socijalno uključivanje kroz online kulturu i umjetnost“ koji je sufinacirala Europska unija iz Europskog socijalnog fonda“. Ukupna
vrijednost projekta je 473.340,00 kuna. Bespovratna sredstva osigurana su iz Državnog proračuna Republike Hrvatske 71.001,00 i iz Europskog socijalnog fonda 402.339,00 kuna.

Partner na projektu je umjetnička organizacija Format C.

Više informacija o EU fondovima: www.strukturnifondovi.hr i www.esf.hr

Sadržaj priopćenja isključiva je odgovornost udruge KA-MATRIX.