Aktualno, Nekategorizirano

Kreće treći ciklus Filmskog Labirinta – filmskog opismenjavanja osoba 54+

Nastavljaju se aktivnosti projekta Filmski Labirint kroz treći ciklus informacijskog opismenjavanja odraslih osoba starijih od 54 godine.

Treći ciklus Filmskog Labirinta napisao je mladi hrvatski filmaš, književni komparatist i filmski redatelj Boris Vuković. Kroz fokus na odnos zbilje i fikcije u filmu istraživat ćemo filmske rodove te kako se oni međusobno razlikuju. Ujedno ćemo se pozabaviti filmskim zanimljivostima, osvijestiti kako odabrati filmski rod za određeni scenarij, otkriti poveznice s drugim filmovima ili umjetničkim djelima te istražiti kako tema oblikuje film. Doznat ćemo što je zapravo metafilm, što je lažni dokumentarac i kako se on razlikuje od onog pravog – navodi se u najavi.

3. Filmski Labirint – online radionice počinju 17.12.2022., a prijave su do 14. prosinca 2022. na linku – https://forms.gle/VwJgFXjy2xNTxjvg6

Radionice su u potpunosti besplatne, dok je broj polaznika po ciklusu ograničen na 15.
Datumi i vremena sastanaka su:
– Subota, 17. prosinac od 10 do 12h
– Petak, 23. prosinac od 17 do 19h
– Subota, 7. siječanj od 10 do 12h

……………………………………..
“Filmski Labirint“ je edukativno-umjetnički koncept medijskog, filmskog, informatičkog i informacijskog opismenjavanja odraslih osoba starijih od 54 godine, kroz koji možete upoznati teoriju i praksu filmske umjetnosti, stvaralačke postupke i brojne medijske, filmske i informatičke sadržaje. “Filmski Labirint” poučavanjem o filmu i medijima nudi iskustvo svijeta online digitalnih alata za rad, učenje, stvaranje i povezivanje.
Tijekom sedam neovisnih labirinata od listopada 2022. do sredine svibnja 2023. godine sudionici će imati priliku samostalno kroz niz zagonetki otkrivati i gledati film o kojem se u pojedinoj zajedničkoj online radionici raspravlja. Polaznici dobivaju ulaz u posebno osmišljenu browser-aplikaciju tjedan dana prije prve radionice u ciklusu. Svaki polaznik dio Labirinta prolazi sam, dok dio zadataka obavlja u suradnji s ostalim polaznicima te uz stalno stručno mentorstvo voditelja radionica.

Detaljni raspored aktivnosti i radionica možete pogledati ovdje: https://bacaci-sjenki.hr/…/Za-web-Kalendar-radionica…
Više informacija na web stranici projekta: https://bacaci-sjenki.hr/filmski-labirint/

………………………………………………………….

Projekt Filmski Labirint (UP.02.1.1.14.0103) sufinancira Europska unija iz Europskog socijalnog fonda.
Korisnik: Udruga Bacači Sjenki. Trajanje projekta: 25.5.2022. – 25.5.2023. Ukupna vrijednost projekta: 316.470,07 kn Iznos koji sufinancira EU: 268.999,56 kn.