Hrvatska, Nekategorizirano

Kreirano prvo proširenje društvene igre Fierce Women – WoW Cards

Prvo proširenje društvene igre Fierce Women – WoW Cards upravo je izašlo iz tiska, a donosi 30 novih karata strašnih žena (književnica, feministkinja, aktivistkinja, umjetnica, novinarki) iz Hrvatske, Slovenije, Sjeverne Makedonije i Irske.

Inspirativne priče strašnih žena uključenih u WoW Cards špil u jedinstvena umjetnička djela pretočilo je 15 strašnih umjetnika/ca izabranih na natječaju na koji se prijavilo više od 300 osoba iz čitave Europe.

– Strašne žene u WoW Cards špilu –

HRVATSKA

Dragojla Jarnević, Vinka Bulić, Kata Pejnović, Giuseppina Martinuzzi, Nasta Rojc, Diana Budisavljević, Edita Schubert, Lydia Sklevicky

SLOVENIJA

Zofka Kveder, Alojzija Štebi, Vida Tomšič, Vita Zupančič, Mara Bešter, Marta Paulin Schmidt, Dušana Šantel Kanoni, Angela Piskernik

SJEVERNA MAKEDONIJA

Rosa Plaveva, Nakie Bajram, Iskra Grabul, Rajna Aleksova, Vera Vesković Vangeli, Ljiljana Dirjan, Mimoza Nestorova-Tomić

IRSKA

Kathleen Lynn, Christine Buckley, Maude Delap, Nan Joyce, Estella Solomons, Nuala O’Faolain, Lyra McKee Novi špil realiziran je u okviru projekta Women on Women (WOW) / Žene o ženama koji trenutno provode organizacije K-Zona (Hrvatska), Mesto žensk (Slovenija), Tiiiit! Inc. (Sjeverna Makedonija) i Outlandish Theatre Platform (Irska).

WoW Cards je promotivni špil tiskan u limitiranoj ediciji od 2000 primjeraka, a u igri se može kombinirati s originalnim Fierce Women špilom dostupnim na više od 30 lokacija u Hrvatskoj. Za više informacija pratite VoxFeminae.net na društvenim mrežama.

Projekt Žene o ženama – Women on Women sufinanciran je iz programa Kreativna Europa Europske komisije.