Aktualno, Nekategorizirano

Manje od 10 dana ostalo za prijavu na natječaj Centra Murai

Platforma za Društveni centar Čakovec (u daljnjem tekstu: Platforma) i Općina Sveti Juraj na Bregu dana 9. studenog 2020. godine potpisale su Sporazum o suupravljanju zgradom Doma kulture Jurice Muraia za razdoblje 2020.-2023. U okviru sporazuma raspisan je poziv za društveno-kulturne i umjetničke programe 2022. u Centru Murai – navodi u pozivu na prijavu (koju prenosimo u cjelosti) na stranici Platforma.

Ciljevi projekta:
-osigurati prostor za razvoj i podršku provedbi umjetničkih, kulturnih, društvenih i edukacijskih programa,
-povećati kvalitetu i broja umjetničkih, kulturnih, društvenih i edukacijskih programa,
-povećati lokalnu (ko)produkciju i proizvodnju umjetničkih, kulturnih, društvenih I edukacijskih programa
-povećati vidljivost programa i aktivnosti kroz nove modele/alate informiranja (web stranica, društvene mreže).
Tko se može prijaviti?
-udruge,
-umjetničke organizacije,
-neformalne grupe, pojedinci i drugi subjekti,
-javne ustanove i institucije.
Koji programi se mogu prijaviti?
-umjetnost i kultura, poglavito suvremeni oblici,
-suvremene kritičke društvene prakse: promišljanje društvenih prilika i poticanje društvene promjene,
-obrazovni program namijenjen razvoju i jačanju kapaciteta lokalne zajednice i organizacija civilnog društva u sektoru društvene, kulturne i socijalne djelatnosti,
-programi sektora kreativne industrije,
-program koji nije proveden unazad godinu dana na području Međimurske županije
-druga područja koja utvrdi Koordinacijski odbor.
Iznos financijske potpore
Za odabrane programe Platforma će osigurati novčanu potporu odrabranim programima u ukupnom iznosu iznosu od 3,900.00 kuna po programu, a isplata će biti isključivo ugovorom o djelu.

Rok za podnošenje prijave: 20.1.2022.

Rad centra Murai sufinancira Europska unija iz Europskog socijalnog fonda.