Hrvatska, Nekategorizirano

Nova javna kultura i prostori društvenosti, projekt koji unapređuje lokalne kulturne politike

Nova javna kultura i prostori društvenosti partnerski je projekt Platforme Doma mladih kojeg provodi Savez udruga Klubtura s 10 partnera iz Republike Hrvatske.

Savez udruga Klubtura s 10 partnera iz Republike Hrvatske provodi trogodišnji projekt Nova javna kultura i prostori društvenosti.

Projekt Nova javna kultura i prostori društvenosti bavi se unapređenjem lokalne infrastrukture za kulturne i društvene aktivnosti te promovira decentralizaciju, veću inkluzivnost, povećanje dostupnosti i razvoj sudioničkog upravljanja. Projekt povezuje organizacije civilnog društva uključene u procese osnivanja društveno-kulturnih centara, akademsku zajednicu i lokalne kulturne institucije kroz provedbu znanstvenih istraživanja i izradu smjernica za unapređenje kulturnih politika. Kroz projekt se zagovaraju promjene u kulturnoj politici temeljene na inovaciji u upravljanju kulturnom infrastrukturom u kojem ravnopravno sudjeluju organizacije civilnog društva, javna uprava i lokalna samouprava te građani.

Partneri u projektu su: Filozofski fakultet Sveučilišta u Zagrebu, Savez udruga Kaoperativa, Platforma Doma mladih, Art radionica Lazareti, Savez udruga Molekula, Savez udruga Rojca, Kurziv – Platforma za pitanja kulture, medija i društva, Savez udruga Operacija grad, Platforma za Društveni centar Čakovec, Drugo more.

Projekt Nova javna kultura i prostori društvenosti sufinancirala je Europska unija iz Europskog socijalnog fonda, operativni program Učinkoviti ljudski potencijali.

Projekt je sufinancirala Europska unija iz Europskog socijalnog fonda. Vrijednost projekta je 3.598.938,43 HRK