Aktivizam, Nekategorizirano

Okrugli stol i predstavljanje rezultata istraživanja tematske mreže o digitalnoj inkluziji ranjivih skupina

Udruga ODRAZ poziva na okrugli stol i predstavljanje rezultata istraživanja, koje se provodilo u Varaždinskoj županiji, vezano za potrebe digitalne inkluzije starijih osoba, osoba s invaliditetom i stanovnika ruralnih sredina te prikaz smjernica osmišljenih na temelju rezultata provedenog istraživanja, koje će se održati u srijedu 14. prosinca 2022. u 10 sati u Skupštinskoj Dvorani Varaždinske županije, Franjevački Trg 7, Varaždin.

U okviru istraživanja prikupljeni su podaci o potrebama digitalne uključenosti „ranjivih” ciljanih skupina s aspekta pristupa, korištenja, utjecaja na kvalitetu života, osnaživanja i korisničkog iskustva, a provodilo se u okviru trogodišnjeg projekta Mreža za razvoj digitalne pismenosti, financiranom sredstvima Europskog socijalnog fonda koji ima za cilj razvoj mreže partnera iz civilnog, javnog i privatnog sektora i digitalne pismenosti. Istraživanje se provodilo unutar radne skupine „Digitalno građanstvo“ na kojem su partneri: Telecentar, Fakultet organizacije i informatike, ODRAZ – Održivi razvoj zajednice te Hrvatski informatički zbor.

PROGRAM i više informacija o projektu na stranici udruge ODRAZ.