Hrvatska, Nekategorizirano

Optužen zbog poticanja na nasilje i mržnju tijekom “Parade ponosa Split”

Splitsko Općinsko državno odvjetništvo podiglo je optužnicu protiv 34-godišnjaka, kojega tereti da je tijekom “Parade ponosa Split” sredinom lipnja na Facebooku poticao na nasilje i mržnju protiv LGTBQ osoba, prenosi Hina.

Na teret mu se stavlja da je 15. lipnja objavio neprimjerene sadržaje poticanja na nasilje i mržnju povodom objavljivanja video isječka na Facebook stranici internetskog portala “Parada ponosa Split”.

To je, tvrdi tužiteljstvo, činio s ciljem stvaranja ozračja netrpeljivosti prema drugim osobama zbog njihove seksualne orijentacije te njihovog seksualnog i rodnog identiteta i promičući zločinačke postupke prema njima.

Za javno poticanje na nasilje i mržnju Kazneni zakon propisuje do tri godine zatvora.

Na “Paradi ponosa Split” okupilo se nekoliko stotina pripadnika i simpatizera LGTBQ zajednice, koji su prošetali Splitom od Strossmayerova parka do Pjace i onda opet do Đardina.