Aktualno, Nekategorizirano

Otvorena linija za podršku udomiteljskim obiteljima

foto: UNICEF

U izazovnim vremenima pandemije obitelji i djeca češće trebaju pomoć ili savjet pa je UNICEF u suradnji s partnerima, Forumom za kvalitetno udomiteljstvo i Sirius – centrom za psihološko savjetovanje, otvorio besplatnu telefonsku liniju za podršku udomiteljskim obiteljima, navodi UNICEF.

Nazovite besplatan broj 0800 82 82 svaki dan, uključujući i vikende te praznike od 8 do 20 sati!

Na besplatnoj liniji udomiteljske obitelji mogu razgovarati s iskusnom dugogodišnjom udomiteljicom, gospođom Marijom Igrec, iz udomiteljske udruge Zipka.

Također, mogu i dobiti informacije o pružateljima usluga psihosocijalne podrške na lokalnoj, županijskoj i nacionalnoj razini kojima se mogu obratiti za dodatnu pomoć zbog situacije s pandemijom COVID-19.

Trenutni je plan da linija bude otvorena do 30. lipnja 2020. godine, no moguće je i produžiti trajanje usluge ukoliko se pokaže potreba.