Aktualno, Nekategorizirano

Predstava eksperimentalnog cirkusa u Močvari

U subotu, 5. veljače projekti Kazalište u Močvari (KUM) i Cirkus u Močvari organiziraju predstavu eksperimentalnog cirkusa pod nazivom Iskrenje: duodrama za čovjeka i trapez s početkom u 20:30 sati.

Ova minimalistička duodrama portretirat će čovjeka u areni omeđenoj političkim, društvenim i kulturnim međama. Gledatelje će na sceni dočekati primjerak vrste, čovjek koji se kreće na ogoljelom podiju usred unutarnjega raskola, komunicirajući pritom u neverbalnome odnosu s plesnim trapezom.

Stilskim se pokretom na granici plesa i akrobatike vodi unutarnja rasprava koja evocira odluku. U radu se primjenjuje autorsko-istraživački pristup koji odbacuje uvriježenu ideju o rekvizitu kao sredstvu iskazivanja tehnike. Sasvim suprotno tome, autorica rekvizit postavlja u centar te se njime igra kao s partnerom na sceni. Ovakav izražaj trapeza stapa se s neugodnom i modernom interpretacijom musique concrete i kontrastnim svjetlom – koji u osnovi tvore scenografiju ove predstave.

Više informacija o događaju pronađite na poveznici.