Aktualno, Nekategorizirano

Predstavljanje rezultata istraživanja: Trnje u Močvari – Močvara u Trnju

Klub Močvara u petak, 9. rujna u 18 sati predstavit će rezultate istraživanja “Trnje u Močvari – Močvara u Trnju”.

Močvara je, uz Pogon – zagrebački centar za kulturu i mlade, jedini kulturni centar od Savske do Držićeve, od nasipa do Vukovarske. Djeluje u Trnju 20-tak godina, ima razgranat večernji program nezavisne kulture: od glazbe, književnosti, kazališta do cirkusa. Što možemo preko dana? – navodi se u pozivu Kluba Močvara.

Tijekom 2022. razgovarali smo sa susjedima i suradnicima o tome kako vide naš klub u Trnju: u čemu smo dobri, što možemo bolje, kako da se povežemo u Trnju?
Pripremali smo teren, anketirali i intervjuirali – želimo vam predstaviti kako smo radili, do kojih smo rezultata došli, podijeliti kako sličnu vrstu suradnje sa zajednicom organiziraju u drugim kvartovima u Zagrebu, razgovarati o tome kako da centri za kulturu budu povezani sa svojom zajednicom? – ističe se u objavi.

O rezultatima istraživanja na trbini će izlagati:
1. Leonard Jurić, Udruženje za razvoj kulture/Močvara
2. Iva Zenzerović, Centar za mirovne studije, suradnica na projektu Močvarna akademija
3. Ana Kutleša, Muzej susjedstva Trešnjevka / BLOK

Događaj se održava u sklopu projekta “Močvarna akademija” kojeg je sufinancirala Europska unija iz Europskog socijalnog fonda.

Više o Močvarnoj akademiji saznaj na www.mochvara.hr/akademija.

Facebook događaj: https://www.facebook.com/events/638138437635881?ref=newsfeed