Aktualno, Nekategorizirano

Prijavi se na online tečaj o suzbijanju rasizma

”Make it visible” je online tečaj koji ima za cilj poboljšati kompetencije osoba koje rade s mladima, odgajatelja, učitelja, aktivista i svih koji su zainteresirani za vođenje aktivnosti za mlade s ciljem podizanja svijesti i sprečavaju bilo koji oblik rasizma.

Tečaj je rezultat europskog projekta pod nazivom STAR: Stand Together Against Racism, gdje su se 4 nevladine organizacije iz Bugarske, Italije, Poljske i Španjolske okupile kako bi podijelile, testirale, unaprijedile i širile svoje najbolje prakse za djelovanje protiv rasizma i bilo koju vrstu nasilja. Svi koji se odluče za pohađanje tečaja, naučit ćete trenutno razumijevanje što je rasizam, uključujući moderne oblike rasizma poput nevidljivog rasizma ili mikro rasizma.

Početak tečaja: 02. ožujka 2020.

Prijave na: www.youth-mooc.eu

Više informacija na: https://www.invisible-racism.eu/mooc