Aktivizam, Nekategorizirano

Projekt Nevidljiva Savičenta donosi radionicu plesa i pokreta: Slušamo pokretom

U Mediteranskom plesnom centru, u Svetvinčentu, u sklopu dvogodišnjeg projekta „Nevidljiva Savičenta – prevođenje tradicije u suvremenu kulturu“ 13. i 14. lipnja u 10 sati održat će se radionica plesa i pokreta Slušamo pokretom.

Kroz radionicu Slušamo pokretom koristeći pokret i ples istraživat ćemo kako slušati sebe, druge i kako uspostaviti odnos povjerenja. Slušati sebe uspijevamo kada smo prisutni u trenutku, kada su tijelo i misli usklađeni. Zagrijavanjem i pokretanjem tijela kreirat ćemo vlastiti ples, poigrati se našim mislima i istražiti kako su oni isprepleteni. Nakon toga ćemo kroz različite vježbe i igre osvijestiti kako neverbalnim putem usmjeriti pozornost na druge, slušati ih i zajedno kreirati razgovor, odnosno ples. U ugodnoj atmosferi stvaramo povjerenje i odnos koji nadilazi razlike među nama.

Radionica će se realizirati uz poštivanje svih mjera i preporuka donesenih od strane Stožera civilne zaštite RH.

Radionica je prilagođena svim polaznicima i odgovara potrebama i interesima svih sudionika, bez obzira na prijašnje plesno iskustvo. Minimalna dob sudionika je 12 godina.

Voditeljica radionice je Ivana Pavlović.

Više o radionici pogledajte ovdje.

O projektu: 

Projekt Nevidljiva Savičenta — prevođenje tradicije u suvremenu kulturu sufinancira Europska unija iz Europskog socijalnog fonda.
Partneri: Općina Svetvinčenat, Šikuti Machine, Mediteranski plesni centar – Mediterranean Dance Center (ZPA), Apoteka – Space for Contemporary Art, Povijesna udruga kaštel Svetvinčenat
Voditelj projekta: Dean Perković