Hrvatska, Nekategorizirano

Projekt „Svi za jednog, sport za sve!“ u Osijeku i Vukovaru uključuje djecu u besplatne sportske aktivnosti

192998_62b1aa36346455f416bcProjekt „Svi za jednog, sport za sve!“, koji sufinancira Europski socijalni fond, ima cilj povećati dostupnost sportskog sadržaja djeci i mladima te uključiti djecu i mlade u zajednicu kroz sport. Za sudionike iz Osječko-baranjske županije aktivnosti se provode u dvorani Gradski vrt i Gradskim bazenima u Osijeku. Prijave u tijeku!

Razvojna sportska akademija „Aktivos“u partnerstvu s Udrugom kineziologa grada Vukovara omogućit će djeci i mladima bavljenje sportom, upoznavanje s različitim sportskim aktivnostima, te stvoriti preduvjete za daljnje bavljenje sportom. U projektne aktivnosti planira se uključivanje 350 sudionika djece i mladih iz Osječko-baranjske i Vukovarsko-srijemske županije tijekom 2019. godine. Škole partneri su Osnovna škola Ivan Filipović Osijek, Osnovna škola Siniše Glavaševića Vukovar, Tehnička škola i prirodoslovna gimnazija Ruđera Boškovića Osijek.

Aktivnosti su namijenjene za djecu vrtićke dobi, osnovnoškolce, srednjoškolce, studente i nezaposlene mlade osobeu dobi do 29 godina.

Aktivnosti su besplatne i namijenjene su ciljanoj skupini:
– djeca i mladi čiji su roditelji nezaposleni
– djeca čiji su roditelji korisnici dječjeg doplatka
– djeca i mladi bez odgovarajuće roditeljske skrbi
– djeca i mladi iz jednoroditeljskih obitelji
– djeca i mladi iz obitelji s troje ili više djece
– djeca i mladi s problemima u ponašanju
– mladi koji su korisnici stipendija za studente slabijeg socijalno ekonomskog statusa
– nezaposleni mladi

Programi na Gradskim bazenima u Osijeku:
1. Privikavanje na vodu
2. Obuka neplivača
3. Napredna škola plivanja
4. Rekreativno plivanje

 

Preuzeto sa portala: Radio.HRT