Aktualno, Nekategorizirano

Prvi Humana Nova sortirni centar i skladište u Istri

humana_crSocijalna zadruga Humana Nova Istra osnovana je 2017. godine s ciljem otvaranja upravo ovog Centra u kojemu će svoje radno mjesto tijekom 2018. pronaći 6 osoba, od čega 4 osobe s invaliditetom te osobe iz marginaliziranih socijalnih skupina i to ponajprije u sektoru prikupljanja, sortiranja i prodaje rabljenog tekstila, tekstilne odjeće i obuće.

Radove na sanaciji i opremanju zgrade sortirnice i skladišta financirao je Zavod za vještačenje, profesionalnu rehabilitaciju i zapošljavanje osoba s invaliditetom u ukupnom iznosu od 150.000 kuna.

Ovaj društveno-poduzetnički poduhvat podržali su Grad Labin i Komunalno poduzeće 1. Maj d.o.o., dok su nam u realizaciji projekta pomogle brojne fizičke i privatne osobe s područja Labinštine i Istarske županije.