Aktualno, Nekategorizirano

Seminar o biodinamičkoj poljoprivredi

seminar_crUdruga Ospera (Osječki pemrakulturisti) organiziraju seminar o biodinamičkoj poljoprivredi koji je namijenjen svima, od hobby vrtlara do OPG-ova te onih koji su samo zainteresirani za najučinkovitiju i najisplativiju metodu ekološke poljoprivrede.

Voditelji seminara su OPG Iličić, uspješni biodinamičari koje vode svoje imanje Biomara prema biodinamičkoj metodi Alexa Podolinskog.

Seminar će se održati u nedjelju, 9. travnja od 10 do 18 sati u Centru “Ja kao i ti” u Divaltovoj 2/I u Osijeku.

Sudionici će prvenstveno naučiti što je biološko dinamička poljoprivreda te koja je razlika između biološko dinamičke i ekološke poljoprivrede. Predavači će ih uputiti u važnost obrade tla, zelenu gnojidbu te upotrebu mehanizacije u biološko dinamičkoj poljoprivredi. Tu je i znanje o primjeni pripravaka 500 i 501 te demonstracija miješanja pripravaka. Nakon svega slijedi diskusija o strukturi zemlje (šumska, konvencionalna biološko dinamička).

Preporučena donacija seminara je 100 kuna. Studenti ostvaruju popust na dobrovoljnu donaciju, uz predočenje X-ice, pa onda ona iznosi 80 kuna.

Ako želite sudjelovati na seminaru obavezno popunite  PRIJAVNI OBRAZAC.

Više informacija o predavačima OPG Iličić i Alexu Podolinskom možete naći ovdje.