Hrvatska, Nekategorizirano

Snaga Dore za ljude: Humanitarna akcija u Učeničkom domu Dora Pejačević

snaga dore za ljudeUčenički dom Dora Pejačević priključuje se humanitarnoj akciji Ljudi za ljude. Volonterski klub učeničkog doma, prikupljat će pomoć za ljude na području Gline do 3. prosinca 2018..

Akcija Ljudi za ljude potaknula je mnoge da zastanu i zamisle se nad o teškim uvjetima života ljudi, koji bez struje i vode, bez prozora, i u trošnim kućama, žive samo sat vremena od Zagreba. Pomoć je zato počela pristizati iz svih krajeva Hrvatske, a pomoći su odlučile i članice domskog volonterskog kluba – Snaga Dore. U ponedjeljak, 12. studenoga, pokrenule su humanitarnu akciju Snaga Dore za ljude.

Prije pokretanja akcije, učenice su od Volonterskog centra Zagreb, koji koordinira prikupljanje pomoći, doznale što je ljudima na području Gline najpotrebnije, te je nakon toga odlučeno da će se u Dori prikupljati suha, nekvarljiva hrana i higijenske potrepštine.

Humanitarna akcija u učeničkom domu smještenom na Kennedyjevom trgu, održavat će se u periodu od tri tjedna, kada će prikupljena sredstva biti prevezena u Glinu. U navedenom razdoblju, svi su pozvani u okviru svojih mogućnosti, priključiti se akciji i donirati koliko mogu.

S obzirom da će se u UD Dora Pejačević skupljati isključivo hrana i higijenske potrepštine, pozivamo sve koji imaju nešto drugo što bi voljeli donirati, da se obrate Volonterskom centru Zagreb ili komuniciraju s organizatorima akcije Ljudi za ljude, izravno putem istoimene FB stranice.

Ova aktivnost volonterskog kluba provodi se u okviru projekta <Volontiranje 2.0: Inovativnim volonterskim praksama do kompetencija u adolescentskoj dobi> koji je sufinancira Europski socijalni fond. Više o projektu ovdje.