Aktivizam, Nekategorizirano

Sretna škola Plave Ekonomije

uzor_crProjekt ”Sretna škola Plave Ekonomije” OŠ Vladimira Nazora Škabrnja osvojio je 15. siječnja 2018. godine u Abu Dhabiju na Tjednu održivog razvoja prestižnu Zayed Future Energy Prize nagradu u iznosu 100.000 američkih dolara.

Projektom su obuhvaćeni obnovljivi izvori energije kroz inovativnu PV-T solarnu tehnologiju povezanu s električnim vozilom i mobilnim sustavom baterija, poduzetništvo kroz učeničku zadrugu „Maslina”, prepoznavanje i razvrstavanje otpada kroz UZOR-ov Dječji priručnik za održivi razvoj – Prepoznavanje i razvrstavanje otpada, Dječje eko otoke i Dječje eko radionice te dijeljenje podataka sa 112 država svijeta kroz Program GLOBE koji sponzorira NASA.

UZOR HRVATSKE je sastavni dio projekta od njegovih početaka, od pripreme u dijelu odgoja i obrazovanja djece o održivom razvoju, do snimanja promotivnog videa o svim sastavnicama projekta koji je prikazan na dodjeli nagrade u Abu Dhabiju.