Hrvatska, Nekategorizirano

Tjedan obrazovanja za aktivno građanstvo u Društvenom ateljeu u Osijeku

Na svu sreću, važnost obrazovanja za opći rast i napredak društva prepoznata je stotinama godina. No, smatramo kako obrazovanje za 21. stoljeće ne može stati na uobičajenim sadržajima, nego ono u sebi mora sadržavati i znanja, stavove i vještine potrebne za stvaranje informiranih, odgovornih i aktivnih građana, građana koji svojim angažmanom stvaraju otvoreno, inkluzivno i solidarno društvo – navodi u priopćenju DKolektiv.

Tim povodom DKolektiv – organizacija za društveni razvoj u Društvenom ateljeu od 24. do 29. siječnja organizira “Tjedan obrazovanja za aktivno građanstvo” kroz razne edukacije i radionice te bi vas voljeli vidjeti u Županijskoj 11!

Pri tome pripremaju pregršt aktivnosti s različitim temama i za različite skupine građana:
1. Predstavljanje istraživanja i tribina “Građanski odgoj i obrazovanje kao model suradnje” od 17 do 19:30 sati: LINK
2. Tribina “Studentska (pro)aktivnost” od 17 do 19 sati: LINK
3. Regionalna radionica “Mirovni aktivizam jučer, danas, sutra” od 13 sati 26.1. do 15 sati 28.1.: LINK

Vrijeme održavanja možete pogledati u rasporedu na poveznicama.