Aktualno, Nekategorizirano

Tribina u Dubrovniku: „Zaštita prava oboljelih od svih oblika demencije“

foto: Dusab
foto: Dusab

Dubrovačka udruga skrbnika, bolesnika i prijatelja Alzheimerove bolesti i ostalih demencija DUSAB organizira javnu tribinu pod nazivom „Zaštita prava oboljelih od svih oblika demencije“.  Tribina će se održati 21. travnja 2018 u 18.00 sati u Dvorani Sv. Ivana Pavla II u Dubrovniku.

Posebna pozornost bit će usmjerena prema sljedećoj problematici : Nedostatak registra oboljelih; priznavanje statusa osoba s invaliditetom; diskriminaciji glede socijalne i zdravstvene zaštite te nedostatak smještajnih kapaciteta za oboljele od demencije.

Gošća tribine je Silvija Dološić, neumorna pravnica iz Osijeka i predsjednica udruge Memoria, udruge je koja potiče, pomaže, razvija i poboljšava skrb (medicinsku, socijalnu, pravnu i dr.) bolesnika s Alzheimerovom bolešću i drugim bolestima karakteriziranim demencijom u Osječko-baranjskoj županiji.
Saznajte iz prve ruke kako ostvariti svoja prava i prava svojih kronično oboljelih bolesnika.