Hrvatska, Nekategorizirano

U Glini krenula provedba projekta „Ljudi za ljude“ – projekta razvoja lokalne zajednice u kriznim situacijama

Foto „Ljudi za ljude“

U sklopu projekta „Ljudi za ljude“ u svrhu jačanja kapaciteta organizacija civilnog društva, u Glini je u subotu održana edukacija „Menadžment volontera“ za volontere Udruga IDC iz Gline i POZOR! – Projekti i obrazovanje za održivi razvoj iz Zagreba. Edukaciju je održao Sanjin Brajković, stručnjak za EU projekte, vođenje volonterskih aktivnosti i obrazovanje.

Projekt „Ljudi za ljude“ ugovoren je za sufinanciranje na pozivu “Jačanje kapaciteta OCD-a za odgovaranje na potrebe lokalne zajednice” (1. Odluka o financiranju).Ukupna vrijednost projekta je 491.534,20 kuna.
Nositelj projekta Informativno dokumentacijski centar Banije i Korduna uz partnerske udruge IDC Banije i Korduna i Pozor! – Projekti i obrazovanje za održivi razvoj osnažit će svoje kapacitete, unaprijediti volonterske programe te prilagoditi rad uvjetima u kriznim situacija kao što su potres i pandemija koronavirusa.
Projektom će se nabaviti oprema te izraditi i provesti volonterski program pružanja humanitarne i ostale pomoći osobama stradalima u potresima i osobama koje su socijalno isključene zbog pandemije COVID-19.

U sklopu projekta „Ljudi za ljude“ planira se izraditi i priručnik koji će volonterima pomoći u provođenju svakodnevnih aktivnosti na terenu i pobliže ih upoznati s pravima i obvezama volontiranja.

Ovi vrijedni ljudi su i prije potresa pomagali potrebitima na području Gline, a nakon potresa oni su svaki dan na raspolaganju onima kojim je pomoć najpotrebnija – ističu Ljudi za ljude na objavi FB stranici, uz zahvale volonterima koji svoje vrijeme i pažnju poklanjaju onima kojima je najteže.