Aktivizam, Nekategorizirano

U okviru projekta ‘Svi smo mi kultura’ online radionica podučava kako napraviti vlastite optičke igračke

U okviru projekta Svi smo mi kultura u subotu 16. svibnja od 10 do 12 sati održat će se radionica “Optički instrumenti”,  radionicu će voditi Hrvoje Selec. Radionicu organizira Udruga mladih V.U.K. iz Varaždina, najavu prenosimo u cjelosti.

Razvoj animacije nastaje razvojem prvih igračaka i slikovnih knjiga koje izazivaju iluziju pokreta. U ciklusu filmskim radionica organizirali smo ovu radionicu kako bi upoznali svijet optičkih iluzija i naučili kako napraviti vlastite optičke igračke.

Prijave su otvorene do 15.svibnja 2020. putem linka za prijavu:
https://tinyurl.com/y8rnjsl2

Prvi pokušaji animacije datiraju još iz starijeg kamenog doba, kada su ljudi u pećinama prikazivali životinje s različitim položajima nogu pokušavajući ostvariti dojam kretanja. Ipak, razvoj animacije započinje tek početkom 19. stoljeća kada nastaju prve igračke i slikovne knjige koje izazivaju iluziju pokreta. Njihovom pojavom počinje intenzivniji razvoj animacije. Varljivost naših osjetila često nam iskrivljuju stvarne slike onoga što nas okružuje i stvaraju optičku iluziju. Upoznajte svijet optičkih iluzija i naučite kako napraviti svoje optičke igračke.

Radionicu optičkih igrački će voditi voditelj Filmsko-kreativnog studija VANIMA Hrvoje Selec. Radionica će biti održana online u subotu (16. svibnja) od 10 do 12 sati.

Radionica se provodi u sklopu projekta Svi smo mi kultura. Projekt je sufinancirala Europska Unija iz Europskog socijalnog fonda.

Projekt Svi smo mi kultura provode Udruga mladih V.U.K., Filmsko kreativni studio VANIMA, Udruga Trash, Udruga MOP te Grad Varaždin. Projekt je sufinancirala Europska unija iz Europskog socijalna fonda.