Aktualno, Nekategorizirano

U Vinkovcima edukacija: “Standardi kvalitete za volonterske programe”

U sklopu projekta “Osnaživanjem partnerstva i znanja razlika je manja” udruga Mladi protiv gladi održala je tri edukacije o managementu volonterskih programa na kojima se prenosilo znanje o motivaciji za volontiranje, kako planirati volonterski program, što učiniti i kako pomoći u kriznim situacijama.

Nakon edukacija o managementu volonterstva slijedi dvodnevna edukacija pod nazivom “Standardi kvalitete za volonterske programe” koja će se održati 21. i 22. rujna od 10 do 16 sati u prostorijama udruge Mladi protiv gladi (Ljudevita Gaja 17a, Vinkovci).

Postavljanje temelja za razvoj volonterskog programa, uključivanje volontera u volonterske akcije, kreiranje poticajnog i motivirajućeg okruženja za volontere, samo su neke od tema koje će se obraditi na ovoj dvodnevnoj edukaciji.

Projekt sufinancira Europska unija iz Europskog socijalnog fonda u iznosu 298.293,90kn i Ured za udruge Vlade Republike Hrvatske u iznosu 52.640,10 kn te je time projekt vrijedan 350.934,00 kuna.