Aktualno, Nekategorizirano

Udruga Metamedij labinskoj javnosti predstavlja izbor radova pristiglih na natječaj GIF animacija IndustriaAll

U sklopu participativnih kulturnih programa projekta Društveno-kulturni centar ‘Lamparna’ koji sufinancira Europska unija iz Europskog socijalnog fonda, kojima se ostvaruje socijalna integracija, u kolovozu 2019. godine objavljen je natječaj za GIF animacije pod nazivom „IndustriAll“, kojeg je raspisala Udruga Metamedij, za sve zainteresirane, bez ograničenja u dobi ili umjetničkom obrazovanju i iskustvu (djeca, učenici, umjetnici, amateri i ostali građani), bio otvoren do 30. travnja 2020. godine.

Zaprimljeno je ukupno 90 prijava od kojih je žiri u sastavu Ivana Tkalčić (umjetnica), Damir Stojnić (umjetnik / L.A.E. XXI) i Tin Dožić (umjetnik), odabrao 17 individualnih i skupnih radova autora i autorica: Mia Belamarić, Lavoslava Benčić, Tamara Bilankov, Jelena Bogdanić, Milica Denković, Dijana Engelmann, Industrial collective, Polina Komyagina, Ivana Ljubičić, Katrin Novaković, Ana Maria Pepelko, Gaia Radić, Branimir Štivić, Tin Šumberac, Industrial collective te skupne prijave SŠ Vladimira Gortana Buje, SŠ Buzet i OŠ Ivo Lola Ribar Labin.

Radovi će labinskoj javnosti biti predstavljeni putem video izložbe na otvorenom, kod spomenika Rudaru borcu, preko puta autobusnog kolodvora, u petak 19.6.2020., od 21:00 do 23:00 sati.

Organizator izložbe je Udruga Metamedij, a produkciju potpisuje Marko Bolković iz udruge Sonitus, Pula, koji će, koristeći metodu video mappinga, odabrane GIF animacije pojicirati na i oko najznačajnijeg, suvremenog labinskog spomenika. Naime, jedan od ciljeva ovog projekta jest potaknuti oživljanje neiskorištenih javnih prostora u Labinu, te istaknuti potencijale lokalne industrijske i spomeničke baštine pomoću digitalne i internetske umjetnosti.

Organizacija izložbe je sufinancirana u okviru Operativnog programa Učinkoviti ljudski potencijali, iz Europskog socijalnog fonda.

Projekt Društveno-kulturni centar “Lamparna” sufinancira Europska unija iz Europskog socijalnog fonda.
KORISNIK: Labin Art Express XXI (L.A.E. XXI), Rudarska 1, 52220 Labin,
PARTNERI: Grad Labin, KUD Ivan Fonović Zlatela Kršan, Udruga žena Sv. Nedelja “Mendula”, Udruga “Metamedij” Pula, Udruga “INFORMO” Vodnjan, Istarska kulturna agencija, Centar za građanske inicijative Poreč.