Aktualno, Nekategorizirano

Udruga Vida poziva žene na dostavu svjedočanstava i priča #NEovisne

safe_image.phpUdruga za pomoć ovisnicima “Vida”, Rijeka, kreće s prikupljanjem svjedočanstava te kratkih priča, poezije, crtica, fotografija, dnevničkih zapisa i drugih kreativnih uradaka na temu doživljaja ovisnosti, a koje su kreirale žene.

Cilj aktivnosti pružiti je zajedničku platformu gdje će sve zainteresirane moći napisati o čemu ‘ovise’, bez obzira na karakter i društvenu prihvaćenost njihove ovisnosti – ekstremni sportovi, vježbanje, prehrana, ovisnost o emocijama i odnosima, seksu, radu i poslu; kolekcionarstvo, cigarete i alkohol, serije i filmovi, učenje, tečajevi, duhovnost novog doba, droge i lijekovi…

Pozivamo sve žene da nam ispričaju na koji način su se svađale i mirile s vlastitim tijelom i navikama te na koji je način pogled iznutra u njihovom slučaju prkosio kulturno uvjetovanom pogledu na ‘ženu’.

Priče ćemo objediniti na blogu, a rad prezentirati na ovogodišnjem Europskom festivalu kratke priče u Rijeci kroz interaktivnu izložbu.
Online pričaonicu #NEovisne pronađite ovdje, a detalje poziva ovdje.