Aktualno, Nekategorizirano

Udruga „Žena“ iz Drniša završava provedbu projekta popularizacije STEM-a

Završna konferencija projekta „S Tehnologijom i Edukacijom Možemo Sve“ održat će se 6. srpnja 2023. s početkom u 10:00 sati u Hotelu „Imperial“ u Vodicama. Cilj završne konferencije je predstavljanje rezultata projekta koji u partnerstvu provode udruga „Žena“ iz Drniša te Visoko učilište Algebra iz Zagreba, Udruga hrvatskih ratnih veterana „Kninska bojna“ iz Knina i Društvo za pomoć osobama sa intelektualnim teškoćama Osijek – navodi u priopćenju udruga Žena.

Ukupna vrijednost projekta je 226.419,33€ (1.705.956,42 HRK). Projekt sufinancira Europska unija iz Europskog socijalnog fonda, OP učinkoviti ljudski potencijali u iznosu od 192.456,43€ (1.450.062,96 HRK) te Ured za udruge Vlade Republike Hrvatske u iznosu od 33.962,90€ (255.893,46 HRK) koji je ujedno i Posredničko tijelo razine I. Posredničko tijelo razine II je Nacionalna zaklada za razvoj civilnoga društva. Planirano trajanje projekta je 24 mjeseca, a provedba je započela 6.7.2021.

Cilj projekta je jačanje kapaciteta udruga za primjenu STEM-a u svakodnevnim aktivnostima u radu s ciljnim skupinama kroz partnerstvo s visokim učilištem. Cilj ćemo postići kroz organiziranje treninga za trenere i studijskog putovanja, opremanje 3 LAB učionice, organiziranje višednevnih radionica za krajnje korisnike te jednodnevnih događanja – ističe udruga Žena.

Ciljne skupine: 3 organizacije civilnog društva („ŽENA“, Udruga hrvatskih ratnih veterana „Kninska bojna“ iz Knina i Društvo osoba s intelektualnim teškoćama Osijek.)