Aktualno, Nekategorizirano

Udruga „Žena“ iz Drniša predstavlja novi projekt „Misli europski, djeluj lokalno“

Udruga „Žena“ iz Drniša poziva na uvodnu konferenciju projekta „Misli europski, djeluj lokalno“ koja će se održati u srijedu 31.08.2022. s početkom u 12:00 sati preko aplikacije ZOOM, na sljedećem linku:
https://us04web.zoom.us/j/76299259793?pwd=YvH3NPdM0AZmEZX3qPd15L_s0FySrI.1

Cilj uvodne konferencije je predstavljanje projekta kojeg u partnerstvu provode udruga „Žena“ iz Drniša te, udruga hrvatskih ratnih veterana „Kninska bojna“ iz Knina, grad Drniš, općina Kijevo, općina Unešić.

Ukupna vrijednost projekta je 421.583,01 kuna. Projekt sufinancira Europska unija iz Europskog socijalnog fonda, OP Učinkoviti ljudski potencijali u iznosu od 358.345,56 kuna te Ured za udruge Vlade Republike Hrvatske u iznosu od 63.237,45 kuna koji je ujedno i Posredničko tijelo razine I. Posredničko tijelo razine II je Nacionalna zaklada za razvoj civilnoga društva. Planirano trajanje projekta je 12 mjeseci, a provedba je započela 30.06. 2022.

Cilj projekta je jačanje kapaciteta lokalnih organizacija civilnog društva koje djeluju u ruralnim područjima s naglaskom na zadovoljavanje lokalnih potreba u kriznim situacijama.

Ciljne skupine: minimalno 15 udruga (najmanje 30 njihovih članova, zaposlenika i volontera) koje djeluju na području Drniša, Unešića i Kijeva te pružaju aktivnosti socijalnog uključivanja ranjivih skupina.

Projekt je ugovoren na pozivu „Jačanje kapaciteta OCD-a za odgovaranje na potrebe lokalne zajednice“.