Aktualno, Nekategorizirano

Utrka za žene oboljele od raka 24. rujna u Splitu

Humanitarna utrka i šetnja za žene oboljele od raka dojke “Race for the Cure” po peti će se put održati u Splitu 24. rujna kada će građani trčati i šetati u znak potpore oboljelim ženama, najavili su u petak organizatori iz splitsko-dalmatinske Lige protiv raka.

Split je, kako je priopćeno, dio svjetskog projekta “Race for the Cure” koji se organizira u 140 gradova diljem svijeta, gdje više od milijun ljudi trči i šeta u znak podrške ženama koje se liječe od karcinoma dojke kao i u znak sjećanja na one koje su izgubile život u borbi s tom bolešću.

Sudionici će nositi bijele majice sa znakom utrke i dati podršku oboljelim ženama koje će se na Rivi okupiti u posebnim, ružičastim majicama.

Moći će se sudjelovati u utrci od pet kilometara ili šetnji od dva kilometra.

Na ovoj će humanitarnoj utrci prikupljati i financijska sredstva za nabavu mamografa u mjestima Dalmatinske zagore i na otocima.

Time će se pomoći, poručuju organizatori, da što veći broj žena bude pravodobno pregledan radi ranog otkrivanja raka dojke.

Organizatori su pozvali medije da i ove godine podrže “Race for the Cure.” (Hina)