Aktualno, Nekategorizirano

"Zelena čistka" divljih odlagališta otpada 23. travnja

Volonteri Udruge Žmergo održali su radionicu izrade ukrasnih predmeta od raznih vrsta otpada.
Volonteri Udruge Žmergo održali su radionicu izrade ukrasnih predmeta od raznih vrsta otpada.

Predstavnici opatijske Udruge Žmergo, koordinatora akcije i nacionalne kampanje čišćenja divljih odlagališta otpada “Zelena čistka” u Hrvatskoj, pozivaju građane Hrvatske i Rijeke da 23. travnja sudjeluju u još jednoj, petoj zajedničkoj akciji.
U sklopu promidžbe te akcije na riječkom Korzu je održan edukacijsko – promidžbeni program.
Glazbenici su nastupili s instrumentima napravljenima od predmeta koji su bačeni u otpad, a volonteri Udruge Žmergo održali su radionicu izrade ukrasnih predmeta od raznih vrsta otpada. Predstavljena je i izložba fotografija koje prikazuje kako postupci ljudi utječu na floru i faunu i kako se zagađuje okoliš.
” Zelena čistka” dio je svjetske akcije World Cleanup i globalnog pokreta Let’s do it world!, a u prošle četiri akcije u Hrvatskoj je u čišćenju divljih odlagališta sudjelovalo oko 200.000 volontera i prikupljeno je oko 18 tona otpada.