Hrvatska, Nekategorizirano

Hrvatski volonteri odnijeli četiri nagrade iz Španjolske

received_10156405383164090Kaže se kako je studentsko doba uvijek najljepše, ali iskorištavamo li ga dovoljno? Radimo li na sebi kako bi otkrili svoje interese te se razvili u poslovnog čovjeka te uputili spremni na tržište rada? Erasmus studentska mreža Hrvatska dokazuje upravo to, dokazuje kako vrijedni, marljivi i motivirani članovi iz malene države na Jadranu mogu postići mnogo u Europskim okvirima, stoji u objavi Erasmusove studentske mreže Hrvatska (Erasmus Student Network Croatia).

“Svi smo mi jako različiti, ali odlučili smo se fokusirati na ono što nas ujedinjuje. Ovaj osjećaj jedinstva je ono što želimo društvu u cijelosti i to je misija ESN-a.” – rekao je u uvodnom govoru Joao Pinto (predsjednik ESN-a International)

Kao prava slika Erasmus generacije, Godišnja generalna skupština (AGM) je najveća studentska konferencija u Europi ima fokus na mobilnost mladih. 1000 studenata koji predstavljaju više od 500 podružnica i sveučilišta iz 39 zemalja okupilo se od 15. do 18 ožujka u Španjolskoj među kojima je bila i delegacija ESN Hrvatska koju je predstavljalo 16 delegata iz 6 podružnica u Zagrebu, Rijeci, Zadru, Splitu, Osijeku i Dubrovniku.

Delegacija ESN-a Hrvatska je zajedno sa 1000 drugih studenata pokazala svoje boje tokom parade zastava na otvorenju skupštine

FB_IMG_1521449288442Odlučivalo se o novom internacionalnom odboru, redizajnu logotipa, financijskom planu, dok su se te su partneri ESN-a poput Ryanaira, Dr. Walter, Hostelling International i Uniplaces održali prezentacije o zajedničkoj suradnji. Ali, dio programa gdje svaka zemlja ima priliku da zasja je gala večer tokom koje su se dodjeljivali STARawards tj. nagrade najzaslužnijima u mreži u različitim kategorijama gdje je ESN Hrvatska osvojila čak 4 nagrade!
Delegacija ESN-a Hrvatske nakon dodjele nagrada

1. mjesto inclusionSTAR (najbolja društveno uključivu aktivnost) – ESN Rijeka (Human Library)

1. Mjesto SeCoSTAR (najbolja suradnja sa drugom podružnicom) – ESN Zagreb i ESN Split

3. Mjesto careerSTAR (aktivnosti koje potiču, educiraju i pripremaju mlade za tržište rada) – ESN Zagreb i ESN Split (Employ Your Skills)