Hrvatska, Nekategorizirano

Animacijske radionice za osnovnoškolce na YouTube kanalu Profesor Baltazar

Udruga Institut za popularizaciju znanosti provodi projekt ‘Profesor Baltazar online’ u deset osnovnih škola. Projekt je u ukupnom iznosu od 495.193,97 kuna ugovoren za sufinanciranje iz Europskog socijalnog fonda u okviru poziva ‘Umjetnost i kultura online’.

Partneri na projektu su Krapinsko-zagorska županija i kazalište Tvornica lutaka.

Online animacijska radionica se provodila u travnju i svibnju 2021., a u aktivnosti su se uključile osnovnoškolske grupe od 7 do 10 godina s preko 100 sudionika. Edukativna i zabavna radionica rezultirala je velikim brojem radova učenika i nastavnica koje su svojim angažmanom pomogle u provedbi projekta.

Neki od mnogobrojnih radova koji su napravljeni objavljeni su na YouTube kanalu Profesor Baltazar.

Projekt se provodi u razdoblju od 15. veljače 2021. do 15. veljače 2022.

Projekt podržava Ministarstvo kulture i medija putem poziva ‘Umjetnost i kultura online’.
Bespovratna sredstva za provedbu projekta osigurana su iz Europskog socijalnog fonda i Državnog proračuna RH.