Hrvatska, Nekategorizirano

Appaloosa Konjički Klub upisuje u besplatnu školu jahanja u okviru EU projekta “Galopom do uključenosti”

Foto: Appaloosa Konjički Klub

Appaloosa Konjički Klub upisuje u besplatnu školu jahanja u okviru projekta “Galopom do uključenosti” koji sufinancira Europska unija iz Europskog socijalnog fonda.

Budući korisnici moraju zadovoljavati uvjete navedene na slici barem jedan od njih:

  • djeca i mladi čiji su roditelji nezaposleni,
  • djeca čiji su roditelji korisnici dječjeg doplatka,
  • djeca i mladi bez odgovarajuće roditeljske skrbi (odnosi se na djecu i mlade u dobi do 21. godine),
  • djeca i mladi iz jednoroditeljskih obitelji,
  • djeca i mladi iz obitelji s troje ili više djece,
  • djeca i mladi s problemima u ponašanju (odnosi se na djecu i mlade u dobi do 21. godine),
  • djeca s teškoćama u razvoju (odnosi se na djecu u dobi do 18. godine života),
  • mladi koji su korisnici stipendija za studente slabijeg socijalno-ekonomskog statusa
  • nezaposleni mladi.

Najniža dobna granica je 10 godina iz sigurnosnih razloga, a najviša 25 godina. Treninzi se održavaju 2 puta tjedno, potrebno je redovito dolaziti na sate te se traže budući korisnici koji mogu dolaziti u jutranjim terminima i popodnevnim terminima.
Za sve dodatne informacije nazovite 0959132036 ili pošaljite e-poruku na info@appaloosa.hr .

Galopom do uključenosti
Projekt „Galopom do uključenosti“ provodi Konjički klub Appaloosa u partnerstvu sa Zagrebačkim športskim savezom osoba s invaliditetom. U aktivnostima projekta sudjeluje 50 djece i mladih u riziku od socijalne isključenosti. Tijekom 2 godine provedbe projekta korisnici će biti uključeni u školu jahanja u manjim grupama, 2 puta tjedno. Cilj je omogućiti besplatno jahanje onima koji si to ne mogu priuštiti, a sve u svrhu veće socijalne uključenosti.

Projekt “Galopom do uključenosti” je odobren za sufinanciranje na pozivu “Uključivanje djece i mladih u riziku od socijalne isključenosti te osoba s invaliditetom i djece s teškoćama u razvoju u zajednicu kroz šport”.

Projekt sufinancira Europska unija iz Europskog socijalnog fonda.