Hrvatska, Nekategorizirano

Deveta ‘zdrava kava s doktorima’ u Gospiću

Udruga NISMO SAME poziva građane s područja grada Gospića i Ličko-senjske županije da nam se pridruže na ‘zdravoj kavi s doktorima’ koja će se održati u četvrtak, 26. siječnja 2023. godine, u hotelu Ana u Gospiću (Zagrebačka ulica 18), s početkom u 18 sati.

Uz članice Udruge na kavi će se s vama družiti:

-Zrinka Rendić-Miočević, dr. med., spec. onkologije i radioterapije, Klinika za tumore Kliničkog bolničkog centra Sestre milosrdnice Zagreb;
-mr. Sandra Čubelić, dr. med. spec. pedijatar, ravnateljica Opće bolnice u Gospiću;
-Ivanka Krmpotić, dr. med. spec. internist, sub. spec. endokrinolog, Opća bolnica Gospić;
-Ivan Sesar , dr. med, spec. internist, sub. spec. kardiologije, voditelj Odjela za unutarnje bolesti Opće bolnice Gospić;
-prim. Suad Gačo, dr. med. spec. opće kirurgije i uži spec. torakalne kir., voditelj Odjela kirurgije Opće bolnice Gospić;
-Tatjana Ilijevski Korečić, dr. med. spec. oftalmolog, voditeljica Oftamološke ambulante Opće bolnice Gospić

‘Zdrave kave s doktorima’ provode se u sklopu EU projekta „Nisi sama – educiraj se uz zdravu kavu s nama“, a zamišljene su kao neformalna druženja s liječnicima čiji glavni cilj je prevencija i promocija zdravlja, povećanje svijesti građana o važnosti prevencije i izgradnja međusobnog povjerenja uz prijateljski razgovor.

‘Zdrave kave’ namijenjene su prvenstveno ženama oboljelima od raka dojke i članovima njihovih obitelji, no dobrodošli su svi koje zanima ova problematika. Posebnost je koncepta kroz neformalni razgovor s liječnicima odgovoriti na sva pitanjima koja muče građane vezano uz zdravlje i brigu o zdravlju, a koja ili nemaju kome postaviti, ili ih se ne usude postaviti svome liječniku. S druge strane, to je i prilika liječnicima da upoznaju građane s problemima na koje svakodnevno nailaze u svom radu.

Udruga je do sada uspješno održala osam inicijativa ‘zdrava kava s doktorima’: u Sisku, Karlovcu, Vukovaru, Šibeniku, Zaboku, Ludbregu, Slavonskom Brodu i Koprivnici.

Veselimo se novoj kavi u Gospiću.

Ujedno ističemo da je doktorica Zrinka Rendić-Miočević autorica članka „Kronične nuspojave radioterapije i mogućnosti prevencije“ koji je objavljen u sklopu projekta i dostupan je online: https://zdravakava.nismosame.com/radionice/kronicne-nuspojave-radioterapije-i-mogucnosti-prevencije/

Projekt „Nisi sama – educiraj se uz zdravu kavu s nama“ u cijelosti je financiran bespovratnim sredstvima Europskog socijalnog fonda, u ukupnom iznosu od 498.519,00 kuna (UP.02.2.1.08.0226).

Izvor: https://zdravakava.nismosame.com/