Hrvatska, Nekategorizirano

Drvni klaster Slavonski hrast završava projekt popularizacije drvne tehnologije kao područja STEM-a

Drvni klaster Slavonski hrast u utorak, 20. prosinca 2022. s početkom u 11.00 sati u Drvodjelskoj tehničkoj školi u Vinkovcima,  održat će završnu konferenciju projekta „Jačanje kapaciteta Drvnog klastera SLAVONSKI HRAST za popularizaciju STEM-a (Wood4STEM)” na kojoj će predstaviti rezultate projekta koji je u ukupnom iznosu od 1.716.735,46 kuna sufinancirala Europska unija iz Europskog socijalnog fonda.

Projekt Wood4STEM usmjeren je na popularizaciju biotehničkih znanosti kroz uključivo i ciljano podizanje svijesti o važnosti šumarstva i drvne tehnologije kao područja STEM-a.

Projektom je planirano kroz 24 mjeseca provesti 50 interaktivnih i kreativnih radionica i igraonica s djecom u vrtićima, osnovnim i srednjim školama te u općinama i gradovima u Vukovarsko-srijemskoj županiji.

Nositelj projekta je Drvni klaster Slavonski hrast, a partneri na projektu su Šumarski fakultet Sveučilišta iz Zagreba i Drvodjelsko tehnička škola Vinkovci.