Hrvatska, Nekategorizirano

Festival „Ekstravagantna tijela: Ekstravagantna ljubav“

Peti trijenalni festival „Ekstravagantna tijela“ u rujnu 2019. godine dolazi u znaku Ekstravagantne ljubavi u HALU V Tehničkog muzeja Nikola Tesla.

Međunarodna izložba, performansi, radionice, razgovori s umjetnicima i konferencija okupljaju umjetnike, istraživače i znanstvenike koji preispituju, dekonstruiraju i rekonstruiraju što znači voljeti, koga možemo voljeti i na koji način iskazujemo ljubav.

Ekstravagantna ljubav ona je koja na površinu iznosi nove perspektive ljubavi, koju svakodnevno živimo i konzumiramo, ljubavi sa zaokretom. Ispituje što znači voljeti drugoga, druge, svoju okolinu ili sebe kada iskorijenimo očekivanja zadana društvom te globalnom i lokalnom sredinom. Daje pogled prema budućnosti koju danas već živimo, rušeći očekivanja i gradeći nove ideje o romantičnoj ljubavi, obitelji i prijateljstvu.

Festival „Ekstravagantna tijela: Ekstravagantna ljubav“ okuplja preko 30 međunarodno priznatih umjetnika i istraživača iz Hrvatske, svijeta i regije koji na festivalsku problematiku odgovaraju interdisciplinarnim, interaktivnim, ambijentalnim instalacijama, videoradovima, fotografijama, umjetničkim knjigama, manifestnim proglasima, predavanjima i performansima.

Sudjeluju: Adam Zaretsky (US), Dalila Honorato (PT/GR), Anna Dumitriu (UK), Antonija Bačić (HR), Boris Debackere i Jerry Galle (BE), Vitar Drinković (HR), Margherita Pevere (IT/DE), Charlotte Fuentes (FR), Dan Oki i Sandra Sterle (HR), Dani Ploeger (NL), Darko Vukić (RS), Beth Stephens & Annie Sprinkle (US), Jaden Hastings (AU), Jens Christian Bo Johansen (DK) i Sara Jurinčić (HR), Ana Sladetić (HR), Josip Pino Ivančić (HR), Maja Smrekar (SI), Marta de Menezes (PT), Saša Spačal (SI), Shir Handelsman (IL), Siniša Labrović (HR), Zane Cerpina (NO), Branko Milisković (RS), Julischka Stengele (AT), Niko Mihaljević (HR), Roce Canibal (ES), Betina Habjanič (SI), Ljubavnice (HR), SchwesternSisters (HR) i Baojiaxiang (US) , Sonja Pregrad, Tin Dožić i Andro Giunio (HR)

Partneri su Tehnički muzej Nikola Tesla, MSU Zagreb, Organ Vida – International Photography Organisation, Muzej prekinutih veza, EA 1/1 SV, ŽIVA MUZIKA, OZI.com.hr, grey area . siva zona, Platforma 9,81, Clubture network

Kustoski tim: Stahl Stenslie (Norveška), Klara Petrović i Luja Šimunović (KONTEJNER, Hrvatska).

Otvorenje će se održati 18. rujna 2019. u 19 sati u Hali V Tehničkog muzeja Nikola Tesla u Zagrebu. Trajanje izložbe je od 18. rujna do 10. listopada 2019. u Hali V Tehničkog muzeja Nikola Tesla u Zagrebu.

Radno vrijeme izložbe
PON-PET: 14.00 do 20.00 sati
SUB-NED: 12.00 do 20.00 sati

Peti trijenalni festival podržavaju: Lelo, Urbanka, Zagreb plakat, Jutarnji list, Yammat FM, Kulturpunkt.hr, VIZKULTURA, VoxFeminae, Press clipping d.o.o.


O FESTIVALU EKSTRAVAGANTNA TIJELA:
Ekstravagantna tijela naziv je međunarodnog umjetničkog festivala pod koncepcijom Olge Majcen Linn i Sunčice Ostoić koji se od 2007. održava svake tri godine, a organizira ga KONTEJNER | biro suvremene umjetničke prakse. Festival se bavi načinima na koje društvo određuje granice normalnog i patološkog, bilo da je riječ o tjelesnosti, izgledu, ponašanju, seksualnosti ili životnom stilu.

VIŠE O FESTIVALU: http://bit.ly/KONTEJNER_Ekstravagantna_tijela