Aktualno, Nekategorizirano

Glas za žrtve seksualnog nasilja, okrugli stol, 25.11., Zagreb

Ženska soba – Centar za seksualna prava sa zadovoljstvom poziva na okrugli stol „Glas za žrtve seksualnog nasilja“, kojega organiziraju povodom Međunarodnog dana borbe protiv nasilja nad ženama 25. studenog 2016. u Arcotell Allegra hotelu (Ul. kneza Branimira 29, Zagreb) od 12 do 14 sati.

Okrugli stol organiziraju u okviru projekta “Relevantne institucije i organizacije civilnog društva – glas za žrtve seksualnog nasilja“ u suradnji s Povjerenstvom za ravnopravnost spolova Gradske skupštine Grada Zagreba.

Cilj okruglog stola je promocija prava žrtava seksualnog nasilja prema europskim standardima, ukazivanje na postojeće probleme, razmjena znanja i iskustva vezanih uz problematiku seksualnog nasilja.

Na okruglom stolu o problemu seksualnog nasilja će govoriti:

dr. sc. Maja Mamula, koordinatorica Ženske sobe: Seksualno nasilje – učinjeni pozitivni pomaci i predstojeći koraci

mr. sc. Helena Štimac Radin, ravnateljica Ureda za ravnopravnost spolova Vlade Republike Hrvatske: Uloga Protokola o postupanju u slučaju seksualnog nasilja i Radne skupine za praćenje provedbe Protokola pri Uredu za ravnopravnost spolova Vlade Republike Hrvatske

Margareta Mađerić, predsjednica Povjerenstva za ravnopravnost spolova Gradske skupštine Grada Zagreba: Uloga Povjerenstva za ravnopravnost spolova u prevenciji seksualnog nasilja i osiguravanju pomoći i podrške žrtvama

doc. dr. sc. Zoran Burić, Pravni fakultet, Sveučilište u Zagrebu: Pravna regulativa kaznenih djela protiv spolnih sloboda

Lana Petö Kujundžić, Županijski sud u Zagrebu: Ostvarivanje prava žrtava seksualnog nasilja na sudu I potrebe poboljšanja prema propisima EU i nacionalnog prava

Ana Ergović Kuzmanović, Odjel za podršku žrtvama i svjedocima, Županijski sud u Zagrebu: Sustavna pomoć i podrška žrtvama seksualnog nasilja koju pružaju Odjeli za podršku žrtvama i svjedocima – iskustva iz prakse

Maja Vukmanić Rajter, voditeljica Centra za žrtve seksualnog nasilja pri Ženskoj sobi: Izazovi u pružanju pomoći i podrške žrtvama seksualnog nasilja