Aktualno, Nekategorizirano, Rad udruga

U Osijeku dodijeljene godišnje volonterske nagrade

U proteklih 10 godina dodijeljene su 83 nagrade

Pod naslovom „Nevidljivo učiniti vidljivim“ u Muzeju Slavonije dodijeljene su godišnje volonterske nagrade Volonterskog centra Osijek. Nagrade se dodjeljuju pojedincima i organizacijama koje su svojim djelovanjem pokazali najbolje primjere volontiranja u zajednici.

U proteklih 10 godina dodijeljene su 83 nagrade aktivnim pojedincima, organizacijama koje u svoj rad uključuju volontere, školama te poslovnim organizacijama koje promiču volonterstvo.

Ove godine nagrađeno je 6 volontera u kategoriji za volonterski angažman pojedinca, 3 udruge u kategoriji za najbolje primjere dobre prakse uključivanja volontera te 3 srednje škole i 1 fakultet u kategoriji za doprinos razvoju volontiranja u obrazovanju.

DOBITNICI VOLONTERSKIH NAGRADA 2016.
1. Tomislava Brajdić
2. Irena Vdovjak
3. Melita Bungić
4. Josip Jagodar
5. Ines Lešić
6. Slobodan Čajkovac

7. MUH Matica umirovljenika grada Osijeka
8. Dječja osječka kreativna kućica
9. Konjički klub „Eohippus“

10. Graditeljsko-geodetska škola Osijek
11. Ekonomska i upravna škola Osijek
12. Srednja škola Dalj
13. Ekonomski fakultet u Osijeku

DOBITNICI PRIZNANJA:

1. Marijana Ač Rapčan
2. Ana Amidžić
3. Ena Lončarević
4. Lucija Lukrecija Sukić
5. Sanela Mandić
6. Melisa Franjković
7. Anica Kovačević
8. Franjo Jelić
9. Udruga za terapijsko, rekreacijsko i sportsko jahanje “MOGU”
10. Udruga za osobe s intelektualnim teškoćama „Jaglac“ Orahovica
11. Društvo „Naša djeca“ Donji Miholjac
12. Društvo „Naša djeca“ Slatina
13. Društvo „Naša djeca“ Pleternica
14. Rukometni klub NEXE
15. Osnovna škola Josipa Jurja Strossmayera
16. Osnovna škola kralja Tomislava
17. INA – Industrija nafte d.d. (INA Klub volontera)

Čestitke nagrađenima!

“Godina iza nas pokazala je kako su upravo ovakvi iskoraci od neprocjenjive vrijednosti u svijetu kojem živimo i čini mi se da po prvi put, u 11 godina s pravom mogu reći, možda najpotrebniji dosad. Nalazimo se u trenutku u kojem je po prvi put u povijesti 60 milijuna ljudi prisilno raseljeno, što čini 1 čovjeka na ukupno 113. Moglo bi se reći da u odnosu na tehnološki napredak koji smo kao vrsta po stigli previše ljudi traži utočište od ratova i razaranja i luta od nemila do nedraga kao da nas ima suvišnih. Danas živimo u svijetu u kojem se sve manje čita i sluša, a sve više govori. Naša budućnost i civilizacijske vrijednosti uznemirene su politikama i populističkim vođama koji se poigravaju sa prirodnim ljudskim strahovima i kreiraju mržnju.

Ipak, najvažnije, večeras za reći, u posljednjih dvadeset godina odvija se tiha revolucija nove svijesti, savjesti i povezivanja ljudi koji su spremni suprotstaviti se netrpeljivosti, diskriminaciji, koji su spremni stati uz bok najranjivijim članovima društva, koji nas uče kako živjeti u miru sa životinjama i prirodom, koji svoje drvo sade misleći na generacije koje će doći poslije nas.

Uloga volontiranja nikada nije imala snažniji smisao, bilo da se radi o prirodnim ili društvenim katastrofama, pomaganju marginaliziranima, organiziranju kulturnih i drugih društvenih sadržaja koji će nam pomoći da se bolje povežemo i gradimo kohezivno društvo. Dio tog dijela društva ste i vi i to je ono što čuva nadu i to je ono na što trebamo biti ponosni.”

(iz govora izvršne direktorice  Lejla Sehic Relic  prilikom dodjele nagrade).

Izvor: http://vcos.hr/