Aktualno, Nekategorizirano

Otvoren natječaj za Volontersku nagradu 2016.

S prošlogodišnje dodjele

Volonterski centar Osijek poziva udruge, zaklade, ustanove, institucije i poslovne organizacije da nominiraju kandidate za dodjelu godišnjih volonterskih nagrada.

Četiri su kategorije za nominaciju.

Nagrada za volonterski angažman pojedinca dodjeljuje se pojedincima koji su volonterskim angažmanom doprinijeli djelovanju za opće dobro. Volontera/ku mogu nominirati neprofitne organizacije (udruge, zaklade, ustanove ili institucije).

Nagrada za primjere dobre prakse uključivanja volontera dodjeljuje se neprofitnoj organizaciji koja razvija volonterski program. Organizacija može sama nominirati svoj volonterski program ili može biti nominirana od strane druge organizacije.

Nagrada za doprinos razvoju volontiranja u obrazovanju dodjeluje se osnovnoj, srednjoj školi, višoj ili visokoškolskoj ustanovi koja razvija i njeguje program volontiranja u obrazovanju. Obrazovna ustanova može sama nominirati svoj volonterski program ili može biti nominirana od strane druge organizacije.

Nagrada za doprinos poslovnog sektora razvoju volonterstva dodjeljuje se poslovnoj organizaciji koja je svojim resursima pomogla razvoj volonterstva. Poslovna organizacija može sama nominirati volonterski doprinos ili može biti nominirana od strane druge poslovne ili neprofitne organizacije.

Volontersku nagradu dodjeljuje Volonterski centar Osijek uz podršku Savjeta za razvoj volonterstva kojeg čine ugledni pojedinci iz zajednice, a čija je uloga selekcija kandidata i odluka o dodjeli nagrade.

Kriterije za dodjelu nagrade možete preuzeti ovdje.

Tekst natječaja koji uključuje kriterije i nominacijski obrasci mogu se pronaći na web stranici Volonterskog centra Osijek www.vcos.hr ili dobiti na osobni zahtjev u Volonterskom centru Osijek, Lorenza Jagera 12, tel. 031 211 306, fax. 031 200 457, e-mail: info@vcos.hr

Natječaj je otvoren do 15. studenoga 2016. godine.

Prijave se mogu slati poštom, e-mailom ili dostaviti osobno na gore navedenu adresu.